İnternet tarifelerine zam gelir mi?

emrekrtp

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler herkese, Türk Telekom 1 Ekim itibari ile zamlı fiyatlarını açıkladı sizce Türk Telekom altyapısı kullanan Millenicom TurkNet vs. bu şirketler de zam yapar mı?
Millenicom şu an 124.90 TL ile taahhütsüz,139.90 ile taahhütlü 100Mbps tarife satıyor. Sizce taahhütlü almak mı taahhütsüz almak mı?

Yapacaklar. Türk Telekom'un zammı, Türk Telekom'un toptan fiyatlarına da gelecek zammın habercisi olabilir. Bu da hâliyle TurkNet, Netspeed, Comnet gibi firmalara da etki edecek. Kaldı ki piyasanın çoğu zam yapınca kalanlar da "Biz neden yapmıyoruz abi?" diyip onlar da bu zam akımına dahil olacak. Tabii bunlar zamanla olacak şeyler. Taahhüt mevzusu ise bir nevi kumar. O bambaşka bir konu :D

İyi günler herkese, Türk Telekom 1 Ekim itibari ile zamlı fiyatlarını açıkladı sizce Türk Telekom altyapısı kullanan Millenicom TurkNet vs. bu şirketler de zam yapar mı?
Millenicom şu an 124.90 TL ile taahhütsüz,139.90 ile taahhütlü 100Mbps tarife satıyor. Sizce taahhütlü almak mı taahhütsüz almak mı?
TT 1 ekimde kendi tarifelerine zam yapacak. Port zamlarını yapmıştı zaten. Dolayısıyla alternatif firmaların 1 ekimdeki TT zammından etkileneceklerini sanmıyorum. Elbette zam yapacaklar ama TT zam yaptı diye değil enflasyondan dolayı yapacaklar. Güzide ülkemizde gün geçmiyor ki bir şeye zam gelmesin.

Öte yandan ben her şeye her gün zam gelen şu ekonomik ortamda taahhütlü aboneliği çok daha avantajlı buluyorum. En azından belli bir süre sabit fiyat garantisi alıyoruz.

Taahhütsüz alırsanız sorun yaşayıp çözülmemesi anında hemen çıkabilirsiniz. Ben de yakın zamanda zam bekliyorum. Belki yılbaşına kadar ertelemeye uğraşırlar.

TT 1 Ekim'de kendi tarifelerine zam yapacak. Port zamlarını yapmıştı zaten. Dolayısıyla alternatif firmaların 1 Ekim'deki TT zammından etkileneceklerini sanmıyorum. Elbette zam yapacaklar ama TT zam yaptı diye değil enflasyondan dolayı yapacaklar. Güzide ülkemizde gün geçmiyor ki bir şeye zam gelmesin.

Öte yandan ben her şeye her gün zam gelen şu ekonomik ortamda taahhütlü aboneliği çok daha avantajlı buluyorum. En azından belli bir süre sabit fiyat garantisi alıyoruz.

Umarım diğer internet sağlayıcıları zam yapmaz zaten TurkNet'te boru gibi bir fiyat ödüyorum.

Umalım umalım da hocam belli olmuyor ki. İşte bu yüzden taahhüt diyorum ya.

Yıllardır taahhüt belasından çok çektim o yüzden artık bulaşmakta istemiyorum ama dediğiniz gibi portlara zam gelmezse TT altyapısı kullanan sağlayıcılarda zam yapmayacaktır heleki TurkNet hiç yapmaması lazım 😄

Yıllardır taahhüt belasından çok çektim o yüzden artık bulaşmakta istemiyorum ama dediğiniz gibi portlara zam gelmezse TT altyapısı kullanan sağlayıcılarda zam yapmayacaktır heleki TurkNet hiç yapmaması lazım 😄
O zam illa ki gelecek hocam :D 1 ekimde değil de 1 kasımda gelir. Hiç olmazsa her yılbaşı zaten her şeye mutlaka zam geliyor. Buraya yazıyorum yılbaşında birçok firma zam yapacak. Bunu tahmin edebilmek için müneccim olmaya gerek yok, ekonominin hali ortada. Turknet yapar mı yapmaz mı bilemem. 2 ayda 2 zamla büyük tepki çekmişti zaten. Belki yılbaşında değil de 2023 martta falan zam yapar.

Geri
Yukarı