İnternet tesisat sorunu

yerdavader

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği ( Uzakyol 2. Zabit )
Merhabalar. 1 hafta önce internet hızım 16'dan 3'e düştü ve geçen internet komple gitti. Türk Telekom'dan ekip geldi, yapamadı. Binadaki ankastreyi ve ev içindeki zilin yanında telefon kabloları olan yeri inceledi ve tesisat arızalı elektrikçi çağırın dedi. Biz de çağırdık elektrikçi, sorun bulamadı. Herhangi bir kopukluk yok. TT arıza oluşturunca buraya bakan ekip arıyor; sorun bizde değil, artık arıza kaydı oluşturmayın diyor. Ne yapabilirim acaba? Bu uzaktan eğitim döneminde kardeşim ders yapamıyor, biz internete giremiyoruz...

Hocam Türk Telekom ekibi + elektrikçi gelip bulamadıysa bizim pek yapabileceğimiz birşey olduğunu düşünmüyorum. ISS'ten bir ekip daha isteyin.

Kabloda kopukluk olmasına gerek yok. İmkanın varsa hattı komple yenileyin.
Hocam ne yapacağım ben bilginiz var mı acaba? Arada kaldım. Bina daha 2 yıllık.
Hocam Türk Telekom ekibi + elektrikçi gelip bulamadıysa bizim pek yapabileceğimiz birşey olduğunu düşünmüyorum. ISS'ten bir ekip daha isteyin.
İstedim hocam ama onlara arıza talebi gidince sinir küpüne dönüyorlar.
TT'den gelen ekip burdan kablo çıkardı ve o zamandır internet hiç gelmiyor kırmızı bile yanmıyor, modem taktığım prizin yani küçük lan kablosuna turuncu beyaz kablo geliyor, acaba burdan hangilerini bağlayabilirim geri, en azından 3,5 dakika internet geliyordu.

Dosya Ekleri

• IMG_20210401_192240.jpg
    IMG_20210401_192240.jpg
    165,5 KB · Görüntüleme: 58
  • IMG_20210401_192158.jpg
    IMG_20210401_192158.jpg
    221,9 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Hocam ne yapacağım ben bilginiz var mı acaba? Arada kaldım. Bina daha 2 yıllık.

İstedim hocam ama onlara arıza talebi gidince sinir küpüne dönüyorlar.
TT'den gelen ekip burdan kablo çıkardı ve o zamandır internet hiç gelmiyor kırmızı bile yanmıyor, modem taktığım prizin yani küçük lan kablosuna turuncu beyaz kablo geliyor, acaba burdan hangilerini bağlayabilirim geri, en azından 3,5 dakika internet geliyordu.
Şimdi hocam öncelikle buradan senin dairene sinyal gidiyor mu? ona bakmaları lazım. Gidiyorsa Telekom ekipleri gelip bina girişine kadar hattı kontrol etmek zorunlar ne demek sinirleniyorlar?

Yeni binanın kablolama şekline bak nasıl bir memleketteyiz çıldırmamak elde değil.

Şimdi hocam öncelikle buradan senin dairene sinyal gidiyor mu? ona bakmaları lazım. Gidiyorsa Telekom ekipleri gelip bina girişine kadar hattı kontrol etmek zorunlar ne demek sinirleniyorlar?

Yeni binanın kablolama şekline bak nasıl bir memleketteyiz çıldırmamak elde değil.
Twitter üzerinden şikayet ettim hocam başka ekip geldi ve baya bir uğraş sonucu yaptılar. Teşekkürler herşey için.

Yeni konular

Geri
Yukarı