İnternet Trafiğini Kontrol Etme

fozada

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Online oyun oynuyorum. Evde 2 bilgisayar var ve arkadaşım sürekli video izliyor. Bu durum çok can sıkıcı, yaşayanlar bilir. Bu durum için araştırmalara girdim, nasıl üstesinden gelebilirim diye. Modemim Bandwidth özelliğini desteklemediği için modem üzerinden ayar yapamıyorum. İstediğim şey, arkadaşımın bilgisayarına giden internet hızını limitlemek. Böylece ping sorununu ortadan kaldırmak. Bunu nasıl yaparım bir önerisi olan var mı ? İnternet sağlayıcım Uydunet. Eve ayrıca TTnet almayı bile düşündüm o kadar kafayı yedim şu aralar. Birisi bir yol göstersin lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir testere ve bavul sorunu kökünden çözecektir [emoji16] Şaka bir yana benzer sorundan ben de muzdariptim yeni bir modem alarak bandwidth kontrolden sınırlama koydum. Başta problem devam etti çünkü wifi kullanıyorduk daha sonra ben kabloyla bağlanınca sorun ortadan kalktı. Guzel bir modem-router alıp keyfine bak [emoji6]

Arkadaşlar merhaba. Online oyun oynuyorum. Evde 2 bilgisayar var ve arkadaşım sürekli video izliyor. Bu durum çok can sıkıcı, yaşayanlar bilir. Bu durum için araştırmalara girdim, nasıl üstesinden gelebilirim diye. Modemim Bandwidth özelliğini desteklemediği için modem üzerinden ayar yapamıyorum. İstediğim şey, arkadaşımın bilgisayarına giden internet hızını limitlemek. Böylece ping sorununu ortadan kaldırmak. Bunu nasıl yaparım bir önerisi olan var mı ? İnternet sağlayıcım Uydunet. Eve ayrıca TTnet almayı bile düşündüm o kadar kafayı yedim şu aralar. Birisi bir yol göstersin lütfen.

Arkadaşın ve senin nasıl bağlandığını öğrenebilirmiyim (Wi-Fi,Cat5)

Arkadaşın ve senin nasıl bağlandığını öğrenebilirmiyim (Wi-Fi,Cat5)
İkimiz de LAN, benimki cat6 , onunki Cat5 hocam.

Bir testere ve bavul sorunu kökünden çözecektir [emoji16] Şaka bir yana benzer sorundan ben de muzdariptim yeni bir modem alarak bandwidth kontrolden sınırlama koydum. Başta problem devam etti çünkü wifi kullanıyorduk daha sonra ben kabloyla bağlanınca sorun ortadan kalktı. Guzel bir modem-router alıp keyfine bak [emoji6]
Peki fiyat&performans olarak önerdiğiniz bir modem var mı?

İkimiz de LAN, benimki cat6 , onunki Cat5 hocam.

Peki fiyat&performans olarak önerdiğiniz bir modem var mı?

- Hocam ben tam öneri yapacaktım ancak tekrardan baktığımda uydunet kullandığınızı gördüm bildiğiniz üzere türkiyede sadace uydunete uygun Netmaster modemler var burdada 2 seçeneğiniz oluyor

NETMASTER CBW-383ZN(tavsiyemdir) CBW-383Z4 ( düşük bütçe için)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı