İnternet üzerinden depolama birimini paylaşma

amabuhaksizlik

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Ben internet üzerinden a bilgisayarındaki 1 TB HDD'nin 500GB'lık bölümünü b bilgisayarına aktarmak istiyorum o bilgisayarda depolama birimi olarak görünmesini istiyorum a bilgisayarı açık kaldığı sürece B bilgisayarında fiziksel bir disk gibi görünmesini istiyorum. Bunu yapmamın yolları nelerdir?

Cevaplarınıızı bekliyorum, teşekkürler.

Kastettiğiniz aynı modeme/ağa bağlı bilgisayarlar arasında paylaşım ise kolay.
Klasör olarak anlatılmış ama aynı işlemi sabit disk bölümü ile de yapabiliyorsunuz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı modeme/ağa bağlı olmayan bilgisayarlar arasında (İnternet üzerinden) paylaşım yapmak istiyorsanız en kolay yolu Teamviewer gibi 3. parti bir yazılım kullanmaktır.

Kastettiğiniz aynı modeme/ağa bağlı bilgisayarlar arasında paylaşım ise kolay.
Klasör olarak anlatılmış ama aynı işlemi sabit disk bölümü ile de yapabiliyorsunuz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı modeme/ağa bağlı olmayan bilgisayarlar arasında (İnternet üzerinden) paylaşım yapmak istiyorsanız en kolay yolu Teamviewer gibi 3. parti bir yazılım kullanmaktır.
Dosya/klasör paylaşmak istemiyorum direkt depolama birimini paylaşmak istiyorum ve paylaştığım 2. bilgisayarda o diski sanal bellek olarak göstereceğim. Aynı ağ değil farklı ağlar üzerinden bağlatacağım.

Depolama birimini paylaşmakla klasör paylaşmak aynı şey.
Depolama amaçlı kullanmak istemiyorum ama bilgisayara güç vermek için bellek olarak kullanmak istiyorum bu yüzden dosya olarak değil direkt sistem diski olarak görmesi lazım 2. bilgisayarın.

Herkes klasör olarak algılamış olup ilk cevaba bakarak konu çözülmüş gibi düşünebilir ancak bahsettiğim şey o değil arkadaşlar.

Son düzenleme:
Depolama amaçlı kullanmak istemiyorum ama bilgisayara güç vermek için bellek olarak kullanmak istiyorum bu yüzden dosya olarak değil direkt sistem diski olarak görmesi lazım 2. bilgisayarın.

Herkes klasör olarak algılamış olup ilk cevaba bakarak konu çözülmüş gibi düşünebilir ancak bahsettiğim şey o değil arkadaşlar.
Söylediğin şeyin anlamsız ve imkansız olduğu aşikar olduğu için cevap yazan yok arkadaşım.
Yanlış anlama, ifade edecek başka kelime bulamadığım için mecburen yazıyorum. Açıkça ''saçmalık''
Söylediğin şeyi bırak internet, aynı ağdaki bilgisayarlar için bile yapamazsın.

Söylediğin şeyin anlamsız ve imkansız olduğu aşikar olduğu için cevap yazan yok arkadaşım.
Yanlış anlama, ifade edecek başka kelime bulamadığım için mecburen yazıyorum. Açıkça ''saçmalık''
Söylediğin şeyi bırak internet, aynı ağdaki bilgisayarlar için bile yapamazsın.
cevabı buldum, İSCSI kullanacağım

cevabı buldum, İSCSI kullanacağım
Ne kullanırsan kullan takılı sabit diskle aynı işlev ve performansı elde edemezsin. Muhtemelen ağda paylaşım kadar bile iyi olmaz. İstediğin ve olmaz dediğimiz şey aşağıda VE MÜMKÜN DEĞİL.

Ne kullanırsan kullan takılı sabit diskle aynı işlev ve performansı elde edemezsin. Muhtemelen ağda paylaşım kadar bile iyi olmaz. İstediğin ve olmaz dediğimiz şey aşağıda VE MÜMKÜN DEĞİL.
İstediğim şeyde aynı performansı beklemiyorum ve bir bilgisayar değil binlerce bilgisayardan gelecek olan depolamayı sanal belleğe dönüştüreceğim ve sanal bellek olarak kullanabilmekte mümkünmüş bu sistemde.

Yeni konular

Geri
Yukarı