İnternet üzerinden dolandırılmak

yukionii

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben paranoyak bir insanım, size soracağım şey saçma gelebilir.
Son zamanlarda sürekli bunun üzerine düşünüyorum o yüzden sormadan duramadım.
İnternet üzerinden benim bilgilerime ulaşıldığını ve adıma banka hesabı vs. gibi bir durumla para çekildiğini gördüm rüyamda ve bu bende takıntı haline geldi. Benim hiç kredi kartım yok ama adıma açılıp yüklü miktarda para çekilebilirmiş gibi geliyor. Böyle bir şey mümkün mü? Bunu internetten veya zararlı bir yazılımdan yola çıkarak biri yapabilir mi?
Size saçma gelebilir ama günlerdir bunu düşünüyorum, lütfen cahilliğime verin.

Onay için telefonuna kod geliyor artık her şey için. Denense bile mümkün değil. İnternet alışverişinde dikkat etmen gereken tek şey satıcının kim ve onaylı olup olmadığı.

İnternette kayıtlı kart olmadığı sürece veya sadece ön ödemeli kart kayıtlı olduğu sürece yüklü miktar para çekmek, en azından internetten pek mümkün değil gibi geliyor.

Arkadaşlar ben paranoyak bir insanım, size soracağım şey saçma gelebilir.
Son zamanlarda sürekli bunun üzerine düşünüyorum o yüzden sormadan duramadım.
İnternet üzerinden benim bilgilerime ulaşıldığını ve adıma banka hesabı vs. gibi bir durumla para çekildiğini gördüm rüyamda ve bu bende takıntı haline geldi. Benim hiç kredi kartım yok ama adıma açılıp yüklü miktarda para çekilebilirmiş gibi geliyor. Böyle bir şey mümkün mü? Bunu internetten veya zararlı bir yazılımdan yola çıkarak biri yapabilir mi?
Size saçma gelebilir ama günlerdir bunu düşünüyorum, lütfen cahilliğime verin.
Adınıza banka hesabınız, kredi kartı hesabınız yok ise sizin onayınız olmadan bir şey olacağını sanmıyorum. Alışveriş yaparken tavsiyem bir sanal kart oluşturup yapın.

Geri
Yukarı