İnternet üzerinden satış

Regfud

Hectopat
Daha önce internet üzerinden satış yapmadım. Bu tür işler için en güvenli yol nedir. Technopat üzerinden satış yapılabildiğini görüyorum tam olarak prosedür nasıl ilerliyor satış aşamasında internet üzerinden? Elimdeki OEM parçaları karşı tarafla 1. elden iletişime geçmeden satabilir miyim?

Daha önce internet üzerinden satış yapmadım. Bu tür işler için en güvenli yol nedir. Technopat üzerinden satış yapılabildiğini görüyorum tam olarak prosedür nasıl ilerliyor satış aşamasında internet üzerinden? Elimdeki OEM parçaları karşı tarafla 1. elden iletişime geçmeden satabilir miyim?
Sahibindenin böyle bir hizmeti var diye biliyorum ürünü gönderiyorsun satıcı ürünü teslim alıyor ve tutarı onaylıyor komisyon vardır büyük ihtimal birde eğer alıcı itiraz ederse ne olur bilmiyorum

Sahibinden,gittigidiyor gibi siteler üzerinden ikinci elden satış yapabilirsiniz. GET (güvenli alış veriş sistemi) ile satışlarınızdan ortalama satış değerinin %10'unu komisyon olarak alıyorlar. Ücret ilgili siteye geliyor, site satılmıştır mesajı atıyor. Siz ürünü gönderiyorsunuz. Alıcı onay verince ilgili site size paranızı havale/eft yoluyla gönderiyor. Alıcı onay vermezse, ürün size geri geliyor.
İkinci yol ise bu tip forumların ikinci el sayfalarından satıştır. Forum üzeri satışlarda, güven esaslı olmasından dolayı bu kısımda biraz risk almak gerekmekte.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı