İnternet üzerinden para kazanmak

• Konuyu başlatan pompom3535
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 3B
İnternetten para kazanmak için makale yazarı olmak, iyi bir web tasarımcı olmak, ya da bir websitesinde yapabileceğiniz türde bir iş bulmak gerekiyor. Tabi ki çokta kolay değil. Makale yazarlığı için Türkçe'yi iyi kullanmanız gerekir. Noktalama işaretlerine ve edebi terimlere dikkat etmeniz istenir. Ayrıca yazılarınızın özgün ve kaliteli olması gerekir. Web tasarım olayında ise birçok özelleşmiş bölüm var. Ya teknik bilgilere sahip olmanız gerekir ya da basit bir işlemi sürekli yapacak sabıra sahip olmanız gerekir. Ayrıca ülkemizde en çok flash oyun siteleri para kazanır, kazandırır. Bunların haricinde de herhangi bir tanıdığınız var ise -bu tür işler yapan- onlara yardımcı olabileceğiniz birçok alan vardır. Mesela bir haber sitesine haber bulup resimlerini ve videolarını toplamak gibi ya da bir oyun sitesi için yeni bir oyun bulup, dosyasını ve oyun içi resmini kaydetmek gibi yöntemler, bu işi yapanlara kolaylık sağlayacak ve sizlerde bir miktar gelir elde etme fırsatı bulacaksınız. Ancak internette para kazanmanın en önemli noktası güvendir! Yani güvenilir kişi veya kurumlarla çalışmalısınız. Daha detaylı araştırma yaparak bu tür işlerle ilgili siteleri bulabileceğiniz tahmin ediyorum. Ben bildiğim kadarını paylaştım. Farklı bilgileri olanlarda bilgilerini paylaşırsa birçok yeni yöntem öğrenebiliriz.

pompom3535 nickli arkadaşımızın büyük planları var galiba :) Hacker olmak istiyor, internetten para kazanmak istiyor. :D

Yaşın küçükse ve bol zamanın varsa kendini geliştirebilirsin diğer arkadaşların paylaştığı durumlar hakkında.

Benim arkadaşım kazanıyor kardeşim göstereyim:

Link.tl: Mesela vereceğin herhangi bir indirme linkini bu site üzerinden paylaşırsan her tıklanma başına para kazanırsın ve paypal hesabına yatırılır fakat 18 yaş ve üzeri olman gerek.

Youtube partner: Bu biraz zor olsada rayına oturdumu güvenli ve kolay para kazandıran bir iş. Şimdi youtube channel dediğimiz yani video kanalı açıyorsun örneğin technopatnet bu kanaldan sürekli videolar paylaşıyorsun fakat bu videolar kendine has ve şarkı vs. gibi telif hakkı olmayan içerikler kullanıyorsun. Bir süre sonra sabit bir izleyici kitlesine ulaşınca youtube'a partnerliğe geçiyorsun. Fakat bu youtube partnerliği yetmiyor tabikide. Birde youtube üzerinden para kazanan networklar var. Bu networklar örnek vereyim SocialBlade MakerStudios vb. networklara partnerlik istediği yolluyorsun. 3 ila 4 hafta arasında senin kanalının izleyici sayısını abone sayısını denetliyorlar ve sana kabul edildiğine dail bir mail yolluyorlar. Buraya adını soyadını vs. yazıyorsun bi nevi sözleşme gibi. Bu sözleşme onaylanınca senden paypal hesabı banka hesabı istiyorlar ve bunları yazıp tekrar gönderdiğinde artık her izlenme başına networklardan para kazanıyorsun ve hesabına yatıyor. Özellikle şu ana kadar youtube'dan para kazanan çok kişi var.

Youtube için sana fikirlerde verebilirim örneğin oyun videoları paylaşırsan çok para kazanabilirsin. Özelliklede minecraft videoları. Oyun videoları dediğim yani diyelimki farcry3 çıktı onu gameplay olarak fakat kendinde konuşarak ve ses kaydı yaparak yapman lazım benim arkadaşın kanalından örnek olarak bakabilirsin şu ana kadar 100 dolar kazandı fakat daha yeni.

http://www.youtube.com/user/zikkimtadinda

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim arkadaşım kazanıyor kardeşim göstereyim:

Link.tl: Mesela vereceğin herhangi bir indirme linkini bu site üzerinden paylaşırsan her tıklanma başına para kazanırsın ve paypal hesabına yatırılır fakat 18 yaş ve üzeri olman gerek.

Youtube partner: Bu biraz zor olsada rayına oturdumu güvenli ve kolay para kazandıran bir iş. Şimdi youtube channel dediğimiz yani video kanalı açıyorsun örneğin technopatnet bu kanaldan sürekli videolar paylaşıyorsun fakat bu videolar kendine has ve şarkı vs. gibi telif hakkı olmayan içerikler kullanıyorsun. Bir süre sonra sabit bir izleyici kitlesine ulaşınca youtube'a partnerliğe geçiyorsun. Fakat bu youtube partnerliği yetmiyor tabikide. Birde youtube üzerinden para kazanan networklar var. Bu networklar örnek vereyim SocialBlade MakerStudios vb. networklara partnerlik istediği yolluyorsun. 3 ila 4 hafta arasında senin kanalının izleyici sayısını abone sayısını denetliyorlar ve sana kabul edildiğine dail bir mail yolluyorlar. Buraya adını soyadını vs. yazıyorsun bi nevi sözleşme gibi. Bu sözleşme onaylanınca senden paypal hesabı banka hesabı istiyorlar ve bunları yazıp tekrar gönderdiğinde artık her izlenme başına networklardan para kazanıyorsun ve hesabına yatıyor. Özellikle şu ana kadar youtube'dan para kazanan çok kişi var.

Youtube için sana fikirlerde verebilirim örneğin oyun videoları paylaşırsan çok para kazanabilirsin. Özelliklede minecraft videoları. Oyun videoları dediğim yani diyelimki farcry3 çıktı onu gameplay olarak fakat kendinde konuşarak ve ses kaydı yaparak yapman lazım benim arkadaşın kanalından örnek olarak bakabilirsin şu ana kadar 100 dolar kazandı fakat daha yeni.

Zıkkım Tadında Videolar - YouTube

İyi güldürdün :) Youtube üzerinden oyun videoları ve 100 dolar ha ? Bilmeyen biri inanacak resmen. Benimde tanıdığım abilerim var onlarda video çekiyor ki her videosu ortalama 5.000-10.000 izleniyor lakin onların kazandığı paraları toplasan aylık türk parasıyla 20 TL'yi geçmez. Amerika da yaşıyor olsaydın o işler kolay ama Türkiye de reklamcılık özellikle internet reklamcılığı hiç gelişmiyor diye düşünüyorum. Verilen paralar alay konusu resmen, şu anda video çekmeye başlasan gerekli izleyici kitlesine ulaştığında kazandığın para Pringles parana bile yetmez. Bu tür işleri yapanlar Türkiye çapında bahsediyorum tamamen zevk için. Para kazanmak hayal.

İyi güldürdün :) Youtube üzerinden oyun videoları ve 100 dolar ha ? Bilmeyen biri inanacak resmen. Benimde tanıdığım abilerim var onlarda video çekiyor ki her videosu ortalama 5.000-10.000 izleniyor lakin onların kazandığı paraları toplasan aylık türk parasıyla 20 TL'yi geçmez. Amerika da yaşıyor olsaydın o işler kolay ama Türkiye de reklamcılık özellikle internet reklamcılığı hiç gelişmiyor diye düşünüyorum. Verilen paralar alay konusu resmen, şu anda video çekmeye başlasan gerekli izleyici kitlesine ulaştığında kazandığın para Pringles parana bile yetmez. Bu tür işleri yapanlar Türkiye çapında bahsediyorum tamamen zevk için. Para kazanmak hayal.

O zaman link.to yonlendireyim kardeşim arkadaş az once gosterdi 1 haftada 13 tl para yapmïş ayrica 100 solar dedigim link.tl+YouTube dedigin gibi zor turkiyede.

Turkiyede youtubeda asil parayi goturen muyap.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı