Çözüldü Twitch'e para kazanmak için başlanır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GökhanÖzev

Hectopat
Arkadaşlar benım hayalım ınternetten para kazanmak daha doğrusu benı seven bir kitle elde etmek oyun oynamayı sevıyorum ve ıyı oynuyorum fakat bıldıgınız gıbı Youtube'un yenı yasası oyun gibi tüm kanalların kazancını bitirdi.

Yaklaşık 2 aydır Twitch'e başlamayı dusunuyorum fakat büyük yayıncılar harıcı dıgerlerına bakıyorum 5-10 kısı ızlıyor.

Tutunabılır mıyım acaba?

Önerınız var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu işe sermaye dökerseniz elbette sizde bir ünlü olabilirsiniz kanımca. Popüler yayıncılardan birine reklam verin belli bir ücret karşılığında.

Lakin şunu unutmayalım, kitleyi elde tutmak zordur. Misal ben, birini ilk gördüğümde direkt olarak sevmeyebiliyorum veya direkt kendini sevdirebiliyor. Bu çok önemli bi' olay bence. Samimiyet çok önemli.

facebook mu ? :O ne alaka :/
Facebook bu sıralar yayın işine epey yatırım yaptı ve çoğu yayıncı Facebook platformun'a geçti, ayrıca Facebook düzenli izlenme ve yayın yapan belirli seviye izleyicisi olan yayıncılara diğer platformlar'a göre oldukça fazla para veriyor. Bu sırada'da Twitch kan kaybediyor, çoğu yayıncılar Mixer, Facebook, YouTube gibi platformlara yöneldi.

Facebook bu sıralar yayın işine epey yatırım yaptı ve çoğu yayıncı Facebook platformun'a geçti, ayrıca Facebook düzenli izlenme ve yayın yapan belirli seviye izleyicisi olan yayıncılara diğer platformlar'a göre oldukça fazla para veriyor.
ya aynı twıtch gıbı ızleyıcı sana destek olması ıcın yıne para harcaması gerekıyor en guzelı dlıve fakat onuda ızleyen yok ızleyıvcı kıtlesı yok

Arkadaşlar benım hayalım ınternetten para kazanmak daha doğrusu benı seven bir kitle elde etmek oyun oynamayı sevıyorum ve ıyı oynuyorum fakat bıldıgınız gıbı Youtube'un yenı yasası oyun gibi tüm kanalların kazancını bitirdi.

Yaklaşık 2 aydır Twitch'e başlamayı dusunuyorum fakat büyük yayıncılar harıcı dıgerlerına bakıyorum 5-10 kısı ızlıyor.

Tutunabılır mıyım acaba?

Önerınız var mı?
Öncelikle burada yapılan bütün negatif yorumları bir kenara bırakın. Hayallerinizin peşinden sabırla koşmanız gerektiği gerçeğini hatırlatmam gerekiyor. Cefa çekmeden sefa sürülmez. Bir kere hangi platform olursa olsun öncelikli amacınız para kazanmak değil eğlenmek ve eğlendirmek olmalı ki hem işinizi severek yapmış olursunuz hemde sizin gibi düşünen insanları etrafınıza toplamış olursunuz. Daha sonra zaten kitlenizdeki arkadaşlarınız çabalarınızı görerek gerekli yardımları yaparak destek olacaklardır. Bu uzun ve sabır gerektiren bir süreç. Mesela düzenli yayın yapmanız gerekiyor uzun bir süre. Yayın günleriniz sabit olmalı ki insanlar sizi tanıyabilsin. Bu süreçte en önemli etken ise eğlenmek ve eğlendirebilmek. Gerisi zaten çorap söküğü gibi geliyor ancak evet şuan herkes yayın açıyor. Evinde fiberi olan arkadaşların çoğu yayıncılık serüvenine katılmak istiyor ki bu da yanlış. Bu yüzden başarısız olma gibi ihtimaliniz de var. Bunları göze alarak başlayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı