İnternet üzerinden ticaret yapmak mantıklı mı?

swirf

Centipat
Yer
Eskişehir
Selam arkadaşlar, ben ek iş olarak şöyle bir şey düşünüyorum ne kadar mantıklı bilmiyorum. Piyasada ucuza satılan şeyleri üstüne biraz ekleyip satmak nasıl olur? Mesela ben 10 liraya aldığım bir şeyi 15'e Trendyol'da vs satsam diyorum. Bu herhangi bir soyut internet ortamında şeyler de olabilir. İllaki kendime özgü bir site falan olmadan bu şekilde para kazanılabilir mi? Müşteri nasıl çekebilirim?

Selam arkadaşlar, ben ek iş olarak şöyle bir şey düşünüyorum ne kadar mantıklı bilmiyorum. Piyasada ucuza satılan şeyleri üstüne biraz ekleyip satmak nasıl olur? Mesela ben 10 liraya aldığım bir şeyi 15'e Trendyol'da vs satsam diyorum. Bu herhangi bir soyut internet ortamında şeyler de olabilir. İllaki kendime özgü bir site falan olmadan bu şekilde para kazanılabilir mi? Müşteri nasıl çekebilirim?

Çok kazanç elde edemezsiniz hocam.

Çok fazla kârınız olmayacaktır. Zaten Trendyol'da sattığınız üründen komisyon kesiyor.

Ek iş olduğundan günlük 50 lira bıraksa yeterli.

Hocam İtemsatış gibi sitelerde ben öyle işleri yapıyorum. Hepsiburada'da vs fazla kazanç elde edemezsiniz. İtemsatış'taki kazancım ektedir.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    139,5 KB · Görüntüleme: 66
11.000 TLye yakın toplam kazancım var. En ideal site kesinlikle komisyon anlamında da fazla kesmiyor.
Mağaza mısınız acaba? Bu arada benim de 3.500 TL civarı kazancım var arkadaşın da dediği gibi en mantıklı site İtemsatış'dır. Komisyon oranı az, satış yapmak kolay vs vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı