İnternet var gözüküyor ama internet yok

Merhaba.Modeminizdeki hat değerlerini resim olarak eklerseniz,hat değerlerine bakarak bir sonuca varabilirim.
hat.jpg

Hat değeri dediğiniz sanırım bunlar.
Bilgisayarınızın Wi-Fi kartında sıkıntı olabilir arızalı veya yerinden çıkmış olabilir masaüstü mü laptop mu kullanıyosunuz.
Laptop kullanıyorum sanmıyorum böyle bir şeyden olduğunu.

Eki Görüntüle 805893

Bu değerlerin altında başka sayılar da olacaktır.Onun da resmini ekleyebilirmisiniz.Örnek olarak resim ekliyorum.
Eki Görüntüle 805893

Ayrıca Laptop'dan kablolu ile mi yoksa wifi ile mi modeme bağlanıyorsunuz?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    11,8 KB · Görüntüleme: 38
Bu değerlerin altında başka sayılar da olacaktır.Onun da resmini ekleyebilirmisiniz.Örnek olarak resim ekliyorum.

NET.jpg

İki türlü de kullanıyorum ikisinde de başıma geliyor bu olay.

Eki Görüntüle 806247

İki türlü de kullanıyorum ikisinde de başıma geliyor bu olay.
Şuan modem hat değerlerine baktığımda,internet hızınızı gerektiği gibi tam alıyorsunuz.Fakat Download kısmında Snr Margin 8 olarak gözüküyor.Genelde 10 üzeri sağlıklı bir internet için gereklidir.Modeminiz Crc hatası vermemiş.Bu durumda net birşey söyleyemiyorum.Bir çok nedenden bu sorunu yaşayabilirsiniz.Modem,iç tesisat,saha dolabı, vs.En son çare olarak paket hızınızı düşürmeniz bi ihtimal daha stabil bir internet almanızı sağlayabilir.

Modemin arayüzünden DNS'i değiştirmen lazım. Ben 1.1.1.1 1.0.0.1 DNSlerini kullanıyorum, bende de aynı sorun vardı bu işlemi yaptıktan sonra düzeldi.
Reis aynı sorunu bende yazıyorum çözümü nasıl buldun?
Modemin arayüzünden DNS'i değiştirmen lazım. Ben 1.1.1.1 1.0.0.1 DNS'lerini kullanıyorum, bende de aynı sorun vardı bu işlemi yaptıktan sonra düzeldi.

Reis çözümü tam anlatır mısın?

Reis aynı sorunu bende yazıyorum çözümü nasıl buldun?

Reis çözümü tam anlatır mısın?
Hocam ben uzun süre bunu denedim fakat tam olarak çözmedi ama eskisinden daha iyi bir hale gelmişti. Sorun sanırım modemden kaynaklanıyor Türk Telekomun verdiği ZYXEL VMG3312-B10B modemini kullanırken bu sorunla karşılaştım ben şimdi farklı bir fiber bir modeme geçtim onda böyle bir problem yaşamadım(tabi benim hatta fibere taşındı bu da sorunu ortadan kaldırmış olabilir).

Her modemin arayüzü değiştiği için modeminin modeliyle birlikte dns nasıl değiştirilir diye aratırsan daha sağlıklı olur gibi.

Geri
Yukarı