İnternet VPN Aktif Değilken Yavaşlıyor

forta86

Kilopat
Daha fazla  
Evet bilgisayarımda ve Android telefonumda Wi-Fi hızı eğer VPN kullanmıyorsam genellikle indirme hızı 200KB/s ve 900KB/s arası çok dengesiz bir şekilde değişiyor. Modemle aramda 3 tane duvar olmasının bir sonucu olabileceğini düşünerek modemin yanında gidiyorum ve olması gerektiği gibi 2.70MB/s ve 2.98MB/s arası indirme hızı elde ediyorum. Ayrıca PUBG veya CS:GO gibi oyunlarda pinge sebep olurlarken VPN kullandığımda en fazla 90-100 ping oluyor.

Bu hızları ölçümlerken de MIUI telefonların durum çubuğunda internet hızını gösterebilme özelliğinden, bilgisayarda ise 3. partş bir yazılımla onda da Windows çubuğundan görüyorum ve bu uygulamaların doğru çalıştığına eminim.

Modemin yanında yüksek hız alabilmem gayet normal bunu anlıyorum ama nasıl oluyor da VPN gibi bir yazılım benim internetimin uzakta dahi olsa hızlı olmasını sağlayabiliyor? Üstelik bu öyle belirli bir VPN de değil. Herhangi bir VPN bile olsa mutlaka hızlandırıyor. Modem ayarlarım yanlış olsa yanına gittiğimde de bu kadar hızlı olamaz diye dişünüyorum. Hatta sırf bu yüzden çevremdeki wi-fi yayını yapan ağlar tarafından en az kullanılan 13 bandını ve kapsama alanını ve hızın en iyi olabileceği 802.11n standardını seçtim.

Ben VPN kullanmadan da ulaşmam gereken hıza nasıl ulaşabilirim? Eğer bu mümkün değilse internet parasının yanında aylık VPN de almayı düşünüyorum fazla sayıda bölgenin desteklendiği hem hem Android hem iOS hem de Windows'ta desteklenen, aynı zamanda uygun fiyatlı ve mümkünse TL ile ödeme kabul eden VPN önerilerine de açığım. Lütfen ZenMate olmasın çünkü bilgisayar sürümünü çalıştıramıyorum format harici.
Tamam yardıma falan gerek kalmadı bilgisayarımı aldım zar zor modemin yanına taşıdım gerek falan da kalmadı 12 gün geçti ve yardımlarınız için çok teşekkürler(!)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı