İnternet Wi-Fi ile hızlıyken Ethernet ile çok yavaş

Zenvoy

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir Cat 6 8 metre Ethernet kablosu aldım fakat Wireless'ta modemin arayüzünde alabileceğim en fazla hız 70 megabit gözükürken kabloyla bağladığımda 30'a düşmüş. Şu anda kabloyla 16 megabit alıyorum. Driverı güncelledim ama hala aynı. Çözümü var mıdır?

Yeni bir CAT 6 8 metre Ethernet kablosu aldım fakat Wireless'ta modemin arayüzünde alabileceğim en fazla hız 70 megabit gözükürken kabloyla bağladığımda 30'a düşmüş. Şu anda kabloyla 16 megabit alıyorum. Driverı güncelledim ama hala aynı. Çözümü var mıdır?

Kabloyu modemin LAN 1 portuna mı bağladınız.

Yeni bir Cat 6 8 metre Ethernet kablosu aldım fakat Wireless'ta modemin arayüzünde alabileceğim en fazla hız 70 megabit gözükürken kabloyla bağladığımda 30'a düşmüş. Şu anda kabloyla 16 megabit alıyorum. Driverı güncelledim ama hala aynı. Çözümü var mıdır?
büyük ihtimalle kabloyla alakıdır bendede aynı sorun olmuştu kablo değiştirdim çözüldü

Hocam bu hız değerleri çok saçma olabiliyor. Kendi internetime geçmeden önce komşuyla ortak kullanıyordum. Onlardan bize 1 kablo geliyor ve router a giriyordu routerden hem Wi-Fi'ye hem bilgisayarıma internet çıkışı sağlanıyordu. Kendi internetimde direk Ethernet kablosunu bağlayınca hızım 10 megabitlere kadar düşüyordu routerdan bağlanınca hızda düşme olmuyordu. Şu an routerdan kullanıyorum.
Evet.

Hocam modemin kendi Ethernet kablosuyla bağladığım zaman normal hızımı alıyorum.

O zaman kablonuz eskidir.

Hocam bu hız değerleri çok saçma olabiliyor. Kendi internetime geçmeden önce komşuyla ortak kullanıyordum. Onlardan bize 1 kablo geliyor ve router a giriyordu routerden hem Wi-Fi'ye hem bilgisayarıma internet çıkışı sağlanıyordu. Kendi internetimde direk Ethernet kablosunu bağlayınca hızım 10 megabitlere kadar düşüyordu routerdan bağlanınca hızda düşme olmuyordu. Şu an routerdan kullanıyorum.

Modeme router bağlasam routerdan çıkış alsam bir şey değişir mi?
Hocam daha 1 saat önce geldi.

Modeme router bağlasam routerdan çıkış alsam bir şey değişir mi?

Hocam daha 1 saat önce geldi.

Elinizde fazla bir router varsa deneyebilirsiniz. Aldığınız kabloyu modemden routera router çıkışını bilgisayarınıza bağlayıp deneyin. Elinizde router yoksa router almak yerine CAT 5 bir kablo ile deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı