İnternet Wi-Fi ile hızlı, Ethernet ile çok yavaş

Maximilian

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu soruna nasıl bir başlık bulacağımı bilemedim kusura bakmayın, yakın zamanda internet tarifemi ADSL2'den VDSL2 ile değiştirdim. Geçiş yaptığım tarifeden çok memnunum, ama sorun yaşadığın için çok can canımı sıkıyor. Telefondan Wi-Fi ile bağlandığım zaman hızım 39 Mbps, Ethernet VLAN ile bağlandığım zaman ise 6 Mbps ve upload neredeyse hiç yok denilecek seviyede.
Şu an bir telefon buldum evde, Samsung g S4 onu Wi-Fi'ye bağladıktan sonra USB kablosu ile, telefondan bağlana bilir ve taşına bilir Wi-Fi kısmını, USB ile bağlanılıyor seçeneğini seçiyorum, ve USB kablosu ile PC'de hızım 39 Mbps upload 2 Mbps oluyor. Bu sorun neden kaynaklanıyor bir türlü çözemedim.

Modem markam ZyXEL VMG3312-B10B.

Telefondan USB kablo ile aldığım hız:

Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de tam tersi bakınız;77 Mbps internet kablosuz indirmede düşük hız

Başka bir ethernet kablosu ile denemenizde fayda var.

Sürücülerin en güncelini kurun.

upload_2017-5-12_23-3-9.png

Ağ ve Paylaşım Merkezi > Ethernet bağlantısına tıklayarak kaç MB hız aldığınızı söyler misiniz ?
Hocam, Dediğinizi yaptım
Ethernet ile bağlandığımda 100.0 mb/ sn
Telefonu ile bağlandım onunda bilgisini verim : 425,9 mb/ sn

Modem yeni mi yoksa eski mi? Tahminimce ya modemde yada bilgisayarınızın ethernet portunda sorun var.
Hocam, Modemin Markası ve modelini yazdım pek eski bir modem değil. Fiber destekleyen bir modem.
Modem Markam ZyXel vmg3312-B10B

Modem yeni mi yoksa eski mi? Tahminimce ya modemde yada bilgisayarınızın ethernet portunda sorun var.
Ayrıca anakart ehternet portunda bir sıkıntı yok, ben tarifemi 16 mbps de kullandığım zaman 14 mbps internet geliyor du. Anakart modeli msi z270 gaming pro carbon.

Dosya Ekleri

• 11.PNG
    11.PNG
    111,1 KB · Görüntüleme: 1.740

Geri
Yukarı