Çözüldü İnternet Wi-Fi'da 2 kat daha yavaş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali Pınar

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba. Millenicom'un 100 Mbps paketini kullanıyorum. Kablo ile test yaptığımda 93 Mbps download 8 Mbps upload, 1 Ekim'e kadar, alıyorum. Lakin modemin dibinden herhangi bir cihazla kablosuz test yaptığım zaman indirme hızım 52 Mbps'i geçemiyor. Modem Türk Telekom'un verdiği "TILGIN" marka. Modemi değiştirsem WiFi hızını arttırabilir miyim? İyi sosyaller!
Not: Etrafımda 132 tane daire var ve bunların 100 tanesinin interneti vardır. Bundan dolayı galiba SNR değerim biraz yüksek.
Not 2: Türk Telekom 24 Mbps'den bu pakete geçtim ve Türk Telekom'dayken WiFi ile 24 Mbps'in hepsini kayıpsız alabiliyordum.

Çözüm
Tilgin modemden koşarak uzaklaşın lütfen . Yüze 99 sorun ondan kaynaklanıyor
Tilgin modemden koşarak uzaklaşın lütfen . Yüze 99 sorun ondan kaynaklanıyor

Çözüm
ISS zaten bana 93 Mbps veriyor. Kablosuzun onlarla ne alakası var?

Tavsiye ettiğiniz bir modem var mı? 300 TL'ye TP-Link vardı sanırım.

Bölgede 100 tane internet kullanan olduğunu söylüyorsunuz buda demek oluyorki 100 tane Wi-Fi sinyali var demektir. 2 çözüm yolu var ilki Wi-Fi analiz programları ile çevrede bulunan Wi-Fi sinyallerinin kanalına bakman ve en az hangi kanal varsa modemini o kanala ayarlaman. İkinci seçenek mevcut modemini Bridge moda alıp iyi bir 5Ghz router bağlayıp o şekilde kullanman. İkinci seçenekte daha fazla verim alırsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…