İnternet yavaşlaması

Uzun uzun zamanımız olsaydı size bu konuyu teknik olarak oturup saatlerce anlatmak isterdim ama burada yazarak anlatacaklarım çok kısıtlı. Normal olarak Türk Telekom alt yapısının iyi olduğu yerlerde bile bu sorun yaşanıyor. Türk Telekom normal olarak bir saha dolabına 1 Gbps hız verir. Bu hız yoğun saatlerde maximum %30 hız kaybına yol açabilir. Mesela 100 Mbps hızın %30 kayıpla 70 Mbps ve kablo benzeri kayıplarda en fazla 65 Mbps kadar düşmesi normaldir. Pingte bu şekildedir. Fakat 100 Mbps bir internetin 5-10 Mbps gibi hızlara düştüğünü görüyoruz. Bu alt yapısal bir sorundan daha çok yazılımsal bir durum olduğunu gösteriyor. Gerisini siz anlayın. T7 saha dolaplarına 1 Gbps hız verildiğini söylemiştim bazı binalarda T11 kabinler var bunlarda saha dolabı görevini görür ve asla yoğun saat ve benzeri bir şey yoktur bunlarda. Bu dolaplarda bile hız düşüşlerini görüyor olmak bize Telekom tarafından kasıtlı olarak bir yazılımsal ayar yapıldığı durumunu gösteriyor. Hele hele aynı sorunun fiberde bile yaşanıyor olması tamda açıklar nitelikte. Bu söylediklerim Türk Telekom için geçerli diğer Telekom alt yapısını kullanan İSS'ler için ise durum network, CGNAT ve benzeri durumlardan ötürü oluşan farklı olaylarda söz konusudur.

Devrem Modem Arayüzünden Baska Kişi Tarafından Kullanıyor Olablir Kontrol Etmeni Öneririrm.
Her zaman kontrol ediyorum mevcut kişilerden başka yok.
Altyapı yapsınlar kardeşim, dünyanın parasını kazanıyorlar yapsınlar bir zahmet. Zaten dünyanın en pahalı internetlerinden birini kullanıyoruz.
Yani abicim, dünya kadar para alıyorlar. Türk telekom'un resmi sitesinde 44,7 Milyon kişiye hizmet verdiğini görüyoruz senin 9 yıllık gelirin 15 Milyar aga bir şeyler yapın da.
AKK kalkmasa bile fiyatların ucuz olacağını mı sanıyorsun ? Ayrıca teknik durum söz konusu ise AKK gelse gene durumu kurtaramaz.

Hat değerlerini paylaşır mısın ?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    4,9 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı