Çözüldü İnternete bağlanılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mehmet Kaan71

Picopat
Daha fazla  
Ben yeni Windows 10 format attım ama Ethernet kablosunu sök çıkar yapmama rağmen internete bağlanmıyor ne yapmam lazım? Ethernet kablosu kullanıyorum.

Format niye attınız? USB'yi diğer bilgisayara takıp ZIP dosyasındaki execute uygulamasını çalıştıracaktınız. (Setup.exe örneğin)

He öyle mi hocam kusura bakmayın.

Format niye attınız? USB'yi diğer bilgisayara takıp ZIP dosyasındaki execute uygulamasını çalıştıracaktınız. (Setup.exe örneğin)

İçinde EXE dosyası yok hocam.

IMG_20240421_182600.jpg

Hocam bu yeni Windows kurulan PC'deki fotoğraf.

Teker teker anlatirsaniz çok memnun kalırım bir de korkuyorum hocam PC bozulacak diye.
Ne bozulması hocam :D Altı üstü driver kuracağız. Zaten bu işlemi yapmak zorundasınız kullanabilmek için. İçiniz rahat olsun.

Bir de böyle bir şey var ben Windows kurmadan önce USB'yi yanlisilikla NTFS yaptım ama Rufus'ta UEFI olarak Windows'u attım bu bir sıkıntı çıkarır mı?

IMG_20240421_183252.jpg

Ne bozulması hocam :D Altı üstü driver kuracağız. Zaten bu işlemi yapmak zorundasınız kullanabilmek için. İçiniz rahat olsun.
1713713689870.png

bu kısımdayken yukarıdaki arama kısmına şu kısmı ekleyin
\APPS\SETUP\SETUPBD\Winx64\SetupBD.exe

Ardından entere basın ve yönetici izni isteyecek kabul edin.
Kurulumu tamamlayın.

Bir de böyle bir şey var ben Windows kurmadan önce USB'yi yanlisilikla NTFS yaptım ama Rufus'ta UEFI olarak Windows'u attım bu bir sıkıntı çıkarır mı?

Eki Görüntüle 2174835
Hayır onlar sorun yaratmaz Rufus diski 2ye bölmüş biri sizin depolama yapabilmeniz için diğeri olan ise 1mb lık olan yani NTFS. Sertifika vb. gibi şeyleri barındırdığı bölüm.

Dosya Ekleri

• 1713713716243.png
    1713713716243.png
    116,1 KB · Görüntüleme: 11
Eki Görüntüle 2174837
Bu kısımdayken yukarıdaki arama kısmına şu kısmı ekleyin.

Ardından entere basın ve yönetici izni isteyecek kabul edin.
Kurulumu tamamlayın.

Hayır onlar sorun yaratmaz Rufus diski 2ye bölmüş biri sizin depolama yapabilmeniz için diğeri olan ise 1MB'lık olan yani NTFS. Sertifika vb. gibi şeyleri barındırdığı bölüm.

Hocam dediğiniz App setup olanimi yazayım yoksa sizin fotoğraftakinin aynisinimi yazayim.

Hocam dediğiniz App setup olanimi yazayım yoksa sizin fotoğraftakinin aynisinimi yazayim.

Yani oradaki bayramreis yazan yere ben ne yazayım.

Fotoğrafın aynısını yazamasınız çünkü benim Kullanıcı adım farklı ve ayrıca dosya yolu aynı değil. Siz sadece Fotoğraftaki klasöre gelin ve yukarıdaki arama kısmına tıklayıp "EKLEME" yapın şunları:

Yani oradaki bayramreis yazan yere ben ne yazayım.
Oraları ellemeyin siz kendi Yolunuza göre yapın.

Eki Görüntüle 2174832

Hocam bu yeni Windows kurulan PC'deki fotoğraf.
Şu görselden itibaren dediklerimi uygulayın.

Geri
Yukarı