Çözüldü İnternete Erişemiyorum

• Konuyu başlatan zzaf
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 16B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Windows 8.1'e geçebilirsiniz. Eğer yine sorun çözülmezse ağ bağdaştırıcısında sorun vardır.

Windows 8.1 tercih etmenizde ki sebeb nedir? Bu bilgisayarı alırken orijinal lisans kartı verdiler. Ben bilgisayarıma format atsam nasıl olur Windows8.1 yerine Windows7 HomePreium'u tekrar kursam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8.1 en iyi ve en güncel işletim sistemidir. Hem performans artışı da olur. Windows 8.1 sürücüleri kendisi otomatik kurar. İsterseniz Windows 8.1'i satın alın. İsterseniz korsan kullanın. Öğrenciyseniz şurada bir kampanya var. Windows Embedded 8.1 Industry Pro | Technopat Sosyal

Yani format atarak kurtulun diyorsunuz ethernet kartı sağlamsa win8 de de çalışı Win7 de de çalışır. Sonuçta bu pc ben 4 yıldır Win7 ile kullanıyorum bu konuyla ilgili bir sorun olmamıştı. Windows 8.1 geçmek istemiyorum çünkü elimde Win7 nin orijinali var kaçak Win8 bana itici geliyor nedense.

yani format atarak kurtulun diyorsunuz ethernet kartı sağlamsa win8 de de çalışı Win7 de de çalışır. Sonuçta bu pc ben 4 yıldır Win7 ile kullanıyorum bu konuyla ilgili bir sorun olmamıştı. Windows 8.1 geçmek istemiyorum çünkü elimde Win7 nin orijinali var kaçak Win8 bana itici geliyor nedense.

''Ethernet ile alakalı her şeyi ikinci bir komuta kadar devre dışı bırakmış'' diyen siz değilmisiniz? Sürücü de kurdunuz bir çözüm bulamadınız. Windows 8.1'i kampanya ile de alabilirsiniz. Ya da Windows 7 lisans anahtarı ile format atın.

''Ethernet ile alakalı her şeyi ikinci bir komuta kadar devre dışı bırakmış'' diyen siz değilmisiniz? Sürücü de kurdunuz bir çözüm bulamadınız. Windows 8.1'i kampanya ile de alabilirsiniz. Ya da Windows 7 lisans anahtarı ile format atın.

Bana öyle geliyor şeklinde dedim onu internetten araştırdım türkçe form sitelerinde pek çözüm yok gibi yabancı sitelerde çözümleri var ama birşey anlamadım tabi ingilizcem yeterli olmadığı için. Şuan Win8 için durumum müsait değil kardeşim.Galiba format yolu gözüküyor. Benim merak ettiğim format attığımda da sorun düzelmezse o zaman ne yapacağım :confused:

Aklıma birşey geldi 12.04.2014 tarhinde ben MSI Live Update5 bios güncelleme programıyla sadece vesadece realtek i güncellemiştim, biosu güncellemeye korktuğum için realteki güncellemiştim bundan dolayı birşeyler olabilir mi?

CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve şu komutların her birini girdikten sonra Enter'a bas:

Kod:
netsh int ip reset reset.txt
netsh winsock reset
netsh advfirewall reset

Ayrıca ağ kartının da sürücüsünü güncelle. CD'deki sürüm güncel değildir.

Aklıma birşey geldi 12.04.2014 tarhinde ben MSI Live Update5 bios güncelleme programıyla sadece vesadece realtek i güncellemiştim, biosu güncellemeye korktuğum için realteki güncellemiştim bundan dolayı birşeyler olabilir mi?

Acaba benim biosumdaki ethernet disable mi oldu? Deep Sleep (derin uyku) uyarsı biostaki ethernet kartının disable olmasından kaynaklanıyor olabilir benim onu enableye çevirmem mi gerekiyor?? gerekiyorsa bu ayara biosun hangi menüsünden ulaşacağım?

Biosun ilgili ethernet bölümünü buldum sorun ordanda değilmiş ethernet ve lan la ilgili şeyler zaten enableymiş bu çözüm yoluda olmadı :rolleyes:

Elimdeki Win7 Home P. lisans kartıyla win7 Home P. format attım durum düzeldi şuan hiçbir sorun yok. Bana vakit ayıran herkese teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı