İnternete kabloyla bağlanınca hız düşüyor

MazlumCan

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba;
Ben Wi-Fi'den bağlanan her cihazımda 16 Mbps'yi çok rahat görüyorum, 1 Mbps upload hızı. Bilgisayardan CAT5 kablo ile bağlanırsam 1Mbps - 3Mbps arası geziyorum. 0.1 Mbps upload. Ben bu internet ile nasıl oyun oynayacağım 2000-300ms arası geziyorum.
Acaba bir hız sınırlayıcı mı var. Bir de paketimi söyleyeyim. Türk Telekom ultranet 75 GB ADSL 16Mbps sınırsız(!) 75TL paket. AKK yok limit yok peki, bu internetde ne var?
Cevaplarınız için teşekkürler.

Öncelikle merhaba;
Ben Wi-Fi'den bağlanan her cihazımda 16 Mbps'yi çok rahat görüyorum, 1 Mbps upload hızı. Bilgisayardan CAT5 kablo ile bağlanırsam 1Mbps - 3Mbps arası geziyorum. 0.1 Mbps upload. Ben bu internet nasıl oyun oynayacağım 2000-300MS arası geziyorum.
Acaba bir hız sınırlayıcı mı var. Bir de paketimi söyleyeyim. Türk Telekom ultranet 75 GB ADSL 16Mbps sınırsız(!) 75TL paket. AKK yok limit yok peki, bu internetde ne var?

Farklı kabloyla deneyin modeminizin ya da bilgisayarınızın Ethernet portunda sorun olabilir PC'den Ethernet sürücüsünü güncelleyin.

Öncelikle merhaba;
Ben Wi-Fi'den bağlanan her cihazımda 16 Mbps'yi çok rahat görüyorum, 1 Mbps upload hızı. Bilgisayardan CAT5 kablo ile bağlanırsam 1Mbps - 3Mbps arası geziyorum. 0.1 Mbps upload. Ben bu internet ile nasıl oyun oynayacağım 2000-300MS arası geziyorum.

Paketiniz kaç Mbps?

Kablonuz arızalı olabilir.

Klasik Türk Telekom işte.

O modemler çok aşırı dandik.

Yanında olmama rağmen 1 çubuk düştüğü oluyor.

1.6 mb/s internetten genel olarak sadece 1MB alıyorum ve upload cidden çokk komik rakamlarda.

Yani internet sağlayıcısı modemi değiştirsin veya siz internet sağlayıcısını değiştirin.

Bir de paketimi söyleyeyim. Türk Telekom ultranet 75 GB ADSL 16Mbps sınırsız(!) 75TL paket. AKK yok limit yok peki, bu internetde ne var?

75 GB sınır koyup limit yok demek tam TTNET'e göre bir hareket. Paketiniz bittiği için olabilir. Belki CAT5 kablo uzun olduğu için de olabilir.

Farklı kabloyla deneyin modeminizin ya da bilgisayarınızın Ethernet portunda sorun olabilir PC'den Ethernet sürücüsünü güncelleyin.
Modem 3 defa değişti. 10000000000 defa reset yedi.
Kullandığınız kablo ile ya da cihaz ile alakalı olabilir mi?
Başka bir açıklaması olamaz yoksa.
Olabilir.
75 GB sınır koyup limit yok demek tam TTNET'e göre bir hareket. Paketiniz bittiği için olabilir. Belki CAT5 kablo uzun olduğu için de olabilir.
Başta dediğiniz doğru. CAT5 kablo 1 metre modem de kasanın üstünde.

Klasik Türk Telekom işte.

O modemler çok aşırı dandik.

Yanında olmama rağmen 1 çubuk düştüğü oluyor.

1.6 mb/s internetten genel olarak sadece 1MB alıyorum ve upload cidden çokk komik rakamlarda.

Yani internet sağlayıcısı modemi değiştirsin veya siz internet sağlayıcısını değiştirin.
Çok doğru Turknet'e geçeceğim yada vdsl'e.

Yeni konular

Geri
Yukarı