İnternete virüs bulaşmış olabilir mi?

Alexq

Centipat
Daha fazla  
Birkaç gün önce bilgisayarıma virüs girdi bilgisayarımı kapatıp raf a kaldırdım ve internetim o günden beri berbat halde internetime virüs girmiş olabilir mi ve ne yapmalıyım? Lütfen cevaplayın sinirden ağlayacağım.

Bilgisayarınıza virüs girdiyse niye rafa kaldırıp varlığını unutmaya çalışıyorsunuz? Ya format, ya da temiz bir AntiVirüs yazılımıyla durumu çözmeye bakın. İnternete virüs bulaşma konusuna gelince, böyle bir şey düşük bir ihtimal ama modeminizi bir kere resetlerseniz aklınızda bir soru işareti kalmaz.

Sakin ol, çözebileceğin bir sorun.

Öncelikle bilgisayara sağlam bir antivirüs kur ve veri tabanı güncellemesini yap. Sonrasında modemi resetle ve ardından bilgisayarında güvenli modda tarama yapıp tehditleri kaldır. Son olarak bilgisayarı yeniden başlatıp ağ bağlantını kur, modem arayüzünü yapılandır.

Sonuç hakkında mutlaka bilgilendir.

Bilgisayarınıza virüs girdiyse niye rafa kaldırıp varlığını unutmaya çalışıyorsunuz? Ya format, ya da temiz bir antivirüs yazılımıyla durumu çözmeye bakın. İnternete virüs bulaşma konusuna gelince, böyle bir şey düşük bir ihtimal ama modeminizi bir kere resetlerseniz aklınızda bir soru işareti kalmaz.

Rafa kaldırma sebebim unutmaya çalışmak değil günümüz şartları formatlamaya param yok en yakın zamanda maaşımı alınca formatlatacağım zaten.

Sakin ol, çözebileceğin bir sorun.

Öncelikle bilgisayara sağlam bir antivirüs kur ve veri tabanı güncellemesini yap. Sonrasında modemi resetle ve ardından bilgisayarında güvenli modda tarama yapıp tehditleri kaldır. Son olarak bilgisayarı yeniden başlatıp ağ bağlantını kur, modem arayüzünü yapılandır.

Sonuç hakkında mutlaka bilgilendir.

Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim fakat bilgisayarda hiçbir ağa bağlanamıyorum internet yok güvenli diyor antivirüs kuramıyorum.
Kaspersky ile virüs taraması yaptınız mı?

Hiçbir ağa bağlanamadığım için Kaspersky'ı indiremiyorum.

Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim fakat bilgisayarda hiçbir ağa bağlanamıyorum internet yok güvenli diyor antivirüs kuramıyorum.

Hiçbir ağa bağlanamadığım için Kaspersky'ı indiremiyorum.

Windows Defender'la aynı şekilde tarama yapmayı deneyebilirsin. Bir antivirüsün offline indiricisini/tarayıcısını usb bellek yardımıyla bilgisayara atabilirsin. Kaspersky Rescue Disk vb. yazdırılabilir yazılımları deneyebilirsin, ikinci bir cihazdan indir ve belleğe yazdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı