Oyundan virüs bulaşmış olabilir mi?

PLAYDAAY

Centipat
Daha fazla  
Steam Next festival kapsamında demo oyunlardan yükledim. Bir tanesini yükleyip biraz oynayıp sildikten sonra bilgisayarın fanlarında fena halde hızlı çalışmaya başladı. Sürekli yüksek ayarlarda çalışır hale geldi. Acaba bu demo oyundan virüs veya benzeri bir şey bulaşmış olabilir mi? Oyunun ismi Dread Dawn. Asyalı bir firmanın oyunu sanırım çünkü başta Korece ya da Japonca olabilecegini tahmin ettigim bir alfabe çıktı. Oyunu yükledikten sonra bilgisayarın bazı ayarlarını değiştirmiş olabilir mi? Sonrasında yüksek hızda çalışmaya devam etmesine mantıklı bir açıklama bulamadım.

Steam Next festival kapsamında demo oyunlardan yükledim. Bir tanesini yükleyip biraz oynayıp sildikten sonra bilgisayarın fanlarında fena halde hızlı çalışmaya başladı. Sürekli yüksek ayarlarda çalışır hale geldi. Acaba bu demo oyundan virüs veya benzeri bir şey bulaşmış olabilir mi? Oyunun ismi dread dawn. Asyalı bir firmanın oyunu sanırım çünkü başta korece ya da Japonca olabilecegini tahmin ettigim bir alfabe çıktı. Oyunu yükledikten sonra bilgisayarın bazı ayarlarını değiştirmiş olabilir mi? Sonrasında yüksek hızda çalışmaya devam etmesine mantıklı bir açıklama bulamadım.

Yeniden başlatınca hala hızlı mı dönüyor?

Evet degişen bir şey olmadı. Oyunu sildim. Bilgisayar deli gibi fanları çalıştırıyordu. Düzelmesi için aç kapa yaptım ama fanlar aynı şekilde devam ediyor. Şuan Kaspersky ile genel tarama yapıyorum.

Hayır hiç bir şey indirmedim. Sadece oyun. Korsan oyun yok bilgisayarımda. Var olan programlarda aylardır kurulu programlar. ekstra bir şey yüklemedim.

Armour Creta ile biraz ayarlarda oynama yaptım ama istedigim verime ulaşamadım. Aslında merak ettigim soru steamden indirdigimiz herhangi bir oyundan virüs bulaşabilir mi? Bir çok oyun var ve bunlar içinde kötü niyetli olanlar olabilir mi diye merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı