İnterneti 3 daireye sağlıklı bir şekilde dağıtma

Arkadaşlar 3 katlı bir aile apartmanımız var. Apartmanda telefon hattı yok, internet de yeni geldi. Direkten kabloyla eve çekeceğiz. Düşüncemiz ana daireye internet bağlayıp diğer 2 kata interneti dağıtmak. Bunu ne gibi araç gereçlerle yapabiliriz? Apartmanda dediğim gibi telefon hattı yok. Sağlıklı bir biçimde 1 ünternetle 3 daire sağlıklı bir şekilde nasıl faydalanabilir? İşi bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Düşünce ve önerileriniz bekliyorum.

1 tane Keenetic Extra DSL Modem , 2 tane de Keenetic City Router alırsınız ve olay çözülür. Hangisini nereye koyduğunun bir önemi olmaz. Hatta duvarların kalınlığına bağlı olarak 1 tane en üst kata, 1 tane de en alt kata Modem + Router koyarak işini halledebilirsin. Tek ağ olacakları için zaten hem üstten hem alttan ortadaki kata sinyal gidecek ve belki yeterli olacaktır.

Bildiğim kadarıyla routerler interneti tam anlamıyla öldürmekte. Ödev, gazete okumak için elbette yeterli fakat oyun veya üst düzey kullanım için kessinlikle tavsiye etmem. Sağlam hızlı bir ana internet çektikten sonra yine kaliteli bir modem bağlayın. Sonra da CAT6larla dağıtın ( metresi 1 TL mi ne çok üzmez parası ama hakkını verir, yol uzadıkça kayıp olmaz ). Telefon tabletler içinse her eve ayrı ayrı port açmak dışında pek bir çözüm yok sanırım malum kablo kullanamazlar. Ama bence gerek de yok. Hangi telefon 100 GB indirme yapıyor ki.

Bildiğim kadarıyla routerler interneti tam anlamıyla öldürmekte. Ödev, gazete okumak için elbette yeterli fakat oyun veya üst düzey kullanım için kessinlikle tavsiye etmem. Sağlam hızlı bir ana internet çektikten sonra yine kaliteli bir modem bağlayın. Sonra da CAT6larla dağıtın ( metresi 1 TL mi ne çok üzmez parası ama hakkını verir, yol uzadıkça kayıp olmaz ).
O zaman bayağı yanlış biliyorsun kardeş.

Şöyle söyliyeyim apartmanda oyun oynayan sadece biziz diğer 2 kat film video vs işler için kullanıcaklar bizim kat 2 olduğundan ana daire bizim olucak diğer 2 kat oyunla falan işi olmıyacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı