İnterneti 3 daireye sağlıklı bir şekilde dağıtma

Bildiğim kadarıyla routerler interneti tam anlamıyla öldürmekte. Ödev, gazete okumak için elbette yeterli fakat oyun veya üst düzey kullanım için kessinlikle tavsiye etmem. Sağlam hızlı bir ana internet çektikten sonra yine kaliteli bir modem bağlayın. Sonra da CAT6larla dağıtın ( metresi 1 TL mi ne çok üzmez parası ama hakkını verir, yol uzadıkça kayıp olmaz ). Telefon tabletler içinse her eve ayrı ayrı port açmak dışında pek bir çözüm yok sanırım malum kablo kullanamazlar. Ama bence gerek de yok. Hangi telefon 100 GB indirme yapıyor ki.
1616256571865.png
Router üzerinden kablolu bağlandığım internetim ölmüş mü hocam :D

Eki Görüntüle 932029router üzerinden kablolu bağlandığım internetim ölmüş mü hocam :D

Bunu etkileyen sayısız etken var hiçbirini bilmemekteyim. Çok yakınsınızdır, 5GHz kullanıyorsunuzdur, ürünleriniz kalitelidir, sizden başka hiç kullanan olmadığı için sinyal dağılmıyordur, bulunduğunuz bölgede başka 5GHz kullanan olmadığı için havadaki sinyal yoğunluğu azdır ve tam verim alıyorsunuzdur gibi şeyler uzar gider. Fakat uzun bölgelerde 5GHz yetişmez mecbur 2.4'e düşürülür o bile performansı başlı başına %50 azaltarak başlıyor. Pinginiz de stabil olmayacaktır ayrıca ben o internetle Rainbow oynamazdım. Başkalarından biliyorum oynayamadılar. Steam indirmenizi çatır çatır yaparsınız muhtemelen sinyal yoğunluğunu üzerinize çekerek. Hızınız gayet güzel fakat bu tüm cihazlarda ve tüm dünyada aynı hızları garanti etmemekte. Bir iş yapılıyorken hep en garanti ve %100 olan yöntemden yanayım. CAT 6 çekmek varken router Wi-Fi'lere gerek yok. Turbox, Rampage alıp hiç bozulmadan 5-10 yıl kullanıp oldukça memnun olan da var. Fakat önermemeye devam edeceğim. Çünkü gerek yok. Not: Pardon kablolu kullanıyorum dediğinizi görmemişim. Ben Wi-Fi diye düşündüm.

Şöyle söyleyeyim apartmanda oyun oynayan sadece biziz diğer 2 kat film video vs işler için kullanıcaklar bizim kat 2 olduğundan ana daire bizim olacak diğer 2 kat oyunla falan işi olmayacak.

Modem sizin katta bulunsun 2 tane Ethernet kablosu alın 2 tane de Access Point biri alta diğeri üste kablolar ile kurulumunu yapın onlarda birer modem görevi görecektir. İşiniz hallolsun.

O zaman ilk wifi ile deneriz olmazsa kablo çekeriz.Ve önerdiğiniz acses pointler var mı?
Ben geçen sene Keenetic ile tanıştığımdan beri mezara kadar keeneticçiyim dedim kendi kendime. Başka bir şey önermem şu an için. Benim için arayüzü ve cihazların birbirleriyle çalışma uyumu çok önemliydi ve Keenetic bunu enfes bir şekilde yapıyor.

Geri
Yukarı