İnterneti bağlatalı 1 yıl oldu, ücret ödemeden caydım

Aynen hocam paket içeriğine sonradan baktım harbiden de iyiymiş. Ama sanırım burada Türksat altyapısı yok :/
Arayarak kesin bilgi alın derim ben. Yoksa da 1-2 ay içinde gelip kuruyorlar. Bizim apartman eski bina olduğu için yoktu mahallede 0 apartmanlarda vardı. Aradım kullanmak istiyorum dedim 1 ay sonra gelip komple apartmana hat çektiler 4 daire birlikte kullanıyoruz her daire memnun.

@TürkPcPro benim taahhüttüm 16/10/2020 tarihinde bitiyor bende TürkNet'e geçeceğim ama Türk Telekom ücret çıkarır gibi geliyor. Bende araştırıyorum emin olmadan geçmek istemiyorum çünkü hemen hemen her yerde cayma bedeli ceza gibi bir şey çıkarmasalar bile indirim bedeli ve alınmışsa modem kurulum ücretlerini faturaya yansıtılacağı söyleniyor.

@TürkPcPro benim taahhüttüm 16/10/2020 tarihinde bitiyor bende TürkNet'e geçeceğim ama Türk Telekom ücret çıkarır gibi geliyor. Bende araştırıyorum emin olmadan geçmek istemiyorum çünkü hemen hemen her yerde cayma bedeli ceza gibi bir şey çıkarmasalar bile indirim bedeli ve alınmışsa modem kurulum ücretlerini faturaya yansıtılacağı söyleniyor.
Eğer indirimden yararlandiysaniz cayma bedeli değil de indirimleri geri ödersiniz.

• 1 yıldan uzun taahhüt süreli sözleşmeler: tüketici Kanunu'nun 52. maddesinin 4. fıkrasında da belirtildiği üzere bu tip sözleşmelerde tüketici dilediği zaman, gerekçe göstermeden sözleşmesini iptal edebilir ve herhangi bir ceza ödemez.
Gördüğünüz gibi böyle bir yasa var ayın 11'inde tam 1 yıl oldu. İnternet 1 Mbps şimdi TürkNet alacağım. Türk Telekom'dan hiç memnun değilim hiç kimseye önermiyorum 1 yıl boyunca bu çöp interneti kullandım tam 100kbps gelse neyse diyeceğim ancak 30kbps falan geliyor 1 Mbps'lik dosyayı 1-2 dakikada indiriyor. Ancak yine de haklarını yemeyeyim hiçbir oyunda ping sorunu yaşamadım örneğin LoL'de 25 Ms'nin üstüne hiç çıkmadı. Tabi internete başkası bağlıyken uçuyor da Türk Telekom almayın pişman olmayın diyorum şöyle de bir şey var, 8Mbps internete 74 TL istiyorlar :D gider 100Mbps TürkNet alırım daha iyi bizim buraya 75Mbps hızında geliyor TürkNet.(İnternetim 2 yıllık taahhütlü 1 yıl geçti)

Geçen sene aynı şey başıma geldi. Cep telefonu için taahhüt verecektim. Ucuzdu, 2 sene yapın dedim. Taahhütler 12 ayı geçemez dediler. O gündür aklımın bir köşesine yazdım. Bu konuyu da gördüğüm iyi oldu.

Geri
Yukarı