İnterneti kablolu kullanmaya çalışınca internet kopuyor

Umuthan Kaya

Kilopat
Daha fazla  
Bu kaçıncı konu açışım bilmiyorum ama artık allah rızası için bi yardım eli uzatın artık sinirden ağlamak üzereyim internette sorunun cevabını bulamıyorum online oyunlarda wifi ile kullandığım için ping yükselmeleri falan oluyor çıldırdım artık. İnterneti başka bilgisayarlarda kablolu kullanırken sıkıntı yok fakat kullandığım laptopta kablolu kullanmayı deneyince internet anında kopuyor ve geri gelmiyor gelse bile saniyesine geri kopuyor. Laptop: Casper Nirvana CN-TKI 4200E Modem: TP Link TD-W8961N (3 tane kablo var hepsindede sorun aynı) Lütfen casper pişmanlıktır vesaire gibisinden şeyler yazmak yerine çözüm için yorum atarsanız sevinirim. NOT: Başka modemde denediğimdede aynı sorunu yaşadım + var olan modemin aynısıyla değiştirdiğimdede sorun aynı.

Zamanında videoya çekmiştim buradan izleyebilirsiniz sorunu (Azda olsa argo kelimeler kullandım o anlık sinirden ama üstü kapalı yani)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Laptopu kablo girişinden kaynaklıdır diye servisine gönderdim hiçbirşeyin olmadığı söylendi üstüne format atılıp gönderildi ama sorun hâla aynı.

Hocam öncelikle bir kac sorum var ama sormadan önce video calismiyor haberiniz olsun videoyu "PUBLIC" yapiniz böyle izlenmiyor. Birde laptopda olan kablolu ethernet girisinin modeli seri numarasi gibi aygit bilgilerini paylasirmisiniz bir zahmet.

Laptopu aynı konu hakkında 2. kez servisine gönderdim ilkinde birşey yok temiz dendi geldi sorun hâla devam ediyordu 2. gelişinde sıvı temasının olduğu bunun için bu arızayı yaptığı söyleniyor. Ya şöyle birşey ben kablolu kullandığımda internet boştayken sıkıntı yok bi yükleme yapıyorum oyuna giriyorum falan o an tak kopuyor. İnt müşteri hizmetleri bizden kaynaklı değil diyor farklı modemlerdede aynı hatayı veriyor, bilgisayarın serviside bizden kaynaklı değil diyor ben ne yapıcam kafayı yedim en sonunda bi merdiven altı bilgisayarcıya vericem laptopu o olacak.

Kardesim bir kac farkli birsey daha denemeni tavsiye ederim. Simdi önce Gateway adresinin dogru olup olmadigini yani daha dogrusu modemi taniyip tanimadigini kontrol et:

Windows arama cubuguna "cmd" yaz ve gelen komut penceresine "ipconfig" yazarak enterle. Bakalim ordan Standart olarak Gateway adresinin 192.168.0.1 gibi bisey yazmasi lazim sen komut penceresine cikan bilgilerin resmini burda paylas ordan bakalim sorun varmi yokmu (komut penceresini kapatma). 2.cisi Wi-Fi ile baglaninca yasanan bir sorun varmi yoksa sadece Ethernet LAN girisine ait bir sorunmu?

Bazen bir Ag'da bilgisayarla modem herseyi dogru yaptigin zaman bile uyusmazlik gösterebilir ethernet portu bozulmadiysa tabiki. Komut penceresinde bu sefer sirasiyla önce: ipconfig/release ve sonra ipconfig/renew yaz ve bilgisayarindaki tüm ag bilgileri yeniden yapilandirilsin insallah düzelir.

3. olarak ise sen internet kablosunu laptopa baglayinca turuncu ve yesil isiklar var onlarin durumlari nasil? Normal olarak yesilin hep yanmasi gerek ve turuncu (bazen sari) isiginda araliklarla yanip sönmesi gerek. Bak bakalim anormal birseyler varmi.

dediğim gibi 2 kez gönderdim servisine 2 seferdede donanımsal bir sıkıntı yok dendi

2. adımı yaptım hâla devam ediyor sorun

Dedikleri şey: Sıvı temasından kaynaklı bu sorunu yaşıyor olabılırsınız, biz test ettiğimizde kopma sorunu yaşamadık ama sıvı temasından dolayı ileride yaşanabilir.

Sivi temasi nedir ya onu ilk defa senden duyuyorum eger sivi temasi var ise kurutursun ne bilim yani dahada aklima birsey gelmiyor. Birde anlamadigim sey laptopun ethernet portunda sorun var ise neden modemin internetinin gittigi. Yani cok ters bisey ya

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı