İnterneti kimlerin kullandığını nasıl öğrenebilirim?

Pixel_x

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Turkcell Superonline 8 Mbps internet, HG658 V2 Home Gateway modem kullanıyorum. İnternete bağlı olan cihzların ne kadar kota kullandığını nasıl öğrenebilirim? Böyle bir program var mı, yoksa modem ayarlarından mı yapılıyor. Bazen internet çok yavaş oluyor acaba! En çok kim yüksek kota kullanıyorsa internetin hepsini o kaplıyor, veya cihazlara hızını düşerebilir miyim? İyi Akşamlar :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim Modem ara yüzünden Yerel ağ kısmından Lan kısmına girdiğim zaman kimlerin bağlı olup olmadığını görebiliyorum. Sizde hangi marka modem varsa ara yüzüne girip bakabilirsiniz ama ne kadar kullanılıyor onu görebiliyor musunuz bilmiyorum.

Modem arayüzüne girip hangi cihazların bağlı olduğunu ve ne kadar veri alıp gönderdiğini görebilirsin. Ayrıca hızlarınıda kısıtlayabilirsin. Modem arayüzüne 192.168.1.1 ya da 192.168.1.2 ile girebilirsin. İlk girişte kullanıcı adı admin varsayılan şifrenin de superonline olması lazım ama sen girdikten sonra şifreyi kesinlikle değiştir.

Modem arayüzüne girip hangi cihazların bağlı olduğunu ve ne kadar veri alıp gönderdiğini görebilirsin. Ayrıca hızlarınıda kısıtlayabilirsin. Modem arayüzüne 192.168.1.1 ya da 192.168.1.2 ile girebilirsin. İlk girişte kullanıcı adı admin varsayılan şifrenin de superonline olması lazım ama sen girdikten sonra şifreyi kesinlikle değiştir.
Konu bu değilki.

Peki arayüze girmeden dediklerini nasıl yapacaksın?

Arayüz'e girebiliyorum, modeme bağlanan cihazları görebiliyorum fakat, bu cihazların nereden kısıtlama yapacağını ve ne kadar internet kullandıklarını bilmiyorum. Modem arayüzünü inceledim bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı