İnterneti kısıtlamak mümkün mü?

Daryl1dx

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler. Wi-Fi'den bağlananlar için interneti kısıtlamak mümkün mü? Oyun vb oynarken diğerleri habire dosya vs indirdikleri için pek oyun zevkim kalmıyor. Konu başlığıunda da belirttiğim gibi. İnternetimi kısıtlamak mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Modeminiz de QoS desteği varsa mümkün diye biliyorum.
Modem v.s konusunda bilgim neredeyse hiç yok :D Modem arayüzünden öğrenebilirim değil mi ?
Modeminiz de QoS desteği varsa mümkün diye biliyorum.
Evet, destekliyormuş. Nasıl yapabilirim bunu ?
Modem arayüzüne girip Kablosuz Ağ Ayarlarından Wi-Fi hızını ayarlayabilirsiniz.
Laptopdan Wi-Fi ye baglanıyorum bende :D Amacım, sadece telefondan baglananların kııstlamak getirmek. Tabi mümkünse.

Son düzenleyen: Moderatör:
192.168.2.1 veya 192.168.1.1 adresine girip Kablosuz Ağ Ayarlarından Wi-Fi hızını ayarlayabilirsiniz. Kullanıcı adı admin şifresi ttnet, turknet, superonline gibi seçenekler olur.
Ekran Alıntısı.JPG

192.168.2.1 veya 192.168.1.1 adresine girip Kablosuz Ağ Ayarlarından Wi-Fi hızını ayarlayabilirsiniz. Kullanıcı adı admin şifresi ttnet, turknet, superonline gibi seçenekler olur.
Eki Görüntüle 538220
Hocam yardımınız için teşekkürler. Fakat, bende internet erişimimi Wi-Fi üzerinden yapıyorum. (Leptop) Bunu yaparsam sanırım banada yansır :D

Şimdi bilgisayardan Windows + R tuşuna basıp çalıştır adlı uygulamayı açın ve oraya "cmd" yazıp enter'a basın ardından çıkan siyah kısma "ipconfig" yazın ve önünüze çıkan verilerden WiFi ile bağlanıyorsanız WiFi adaptörünüzün adı altında yazar Default gateway yazan yerdeki sayıları alıp tarayıcınıza yapıştırın. Açılan pencere modem arayünüz oluyor orada yazan modemin modelini belirtir misiniz?

1587118797637.png

Şimdi bilgisayardan Windows + R tuşuna basıp çalıştır adlı uygulamayı açın ve oraya "cmd" yazıp enter'a basın ardından çıkan siyah kısma "ipconfig" yazın ve önünüze çıkan verilerden WiFi ile bağlanıyorsanız WiFi adaptörünüzün adı altında yazar Default gateway yazan yerdeki sayıları alıp tarayıcınıza yapıştırın. Açılan pencere modem arayünüz oluyor orada yazan modemin modelini belirtir misiniz?

Eki Görüntüle 538227
Modem Arayüzüne gir demen yeterliydi sadece :D Bu arada "
300Mbps Wireless N Gigabit VDSL2 Modem Router

Model No. TD-W9970

"

Hocam yardımınız için teşekkürler. Fakat, bende internet erişimimi Wi-Fi üzerinden yapıyorum. (Leptop) Bunu yaparsam sanırım banada yansır :D
Trafik hızlarını ayarlamak için Qos bölümünden ayar yapmanız gerekiyor. Tam fikrim yok ama modeminizin modelini söylerseniz araştırabilirim.
@Daryl1dx
Linkte ki adreste sizin modeminizde hız sınırlaması yapmışlar okumanızı tavsiye ederim.

Modem Arayüzüne gir demen yeterliydi sadece :D Bu arada "
300Mbps Wireless N Gigabit VDSL2 Modem Router

Model No. TD-W9970

"
Burada gerekli anlatım var kendi sabit IP'niz haricindeki cihazlara belli bir kısıtlama koyun aynı modemi bende kullanıyorum ve bu yöntemi uyguluyorum. Eğer sadece belli başlı cihazlara vermek istiyorsanız o cihazlara sabit IP atayıp o IP'lere kısıtlı internet vermelisiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı