İnterneti yan komşudan çekmek

Dümdüz

Megapat
Makaleler
53
Yer
İstanbul
Herkese selamlar.

Benim şu an bulunduğum adreste 16Mbps internet var, Türk Telekom. Yan komşumuz ise dedemler, internet kullanmıyorlar. O evde 100Mbps internet gözüküyor, Türk Telekom Hipernet gözüküyor yani. Ev arasındaki mesafe 5-10 metre.

• Ben şu anki aboneliğimi o ev üstüne alsam, Hipernet kullanabilir miyim?
  • O ev üstüne almak için ne yapmam gerekli?
  • İkematgahın orada mı olması lazım? Dedemin üstüne alamam interneti. Kabul etmez.
  • İnterneti o adrese alsam, modemi kendi evimizde tutabilir miyim? Modemi evde tutturmam diyor çünkü dedem.

Son düzenleme:
Orada HiperNet yok mu? Fiber kabloyu eve getirip modeme bağlayın.
Tam olarak anlayamıyorum kusura bakmayın. Evet, altyapı kontrolü yaptığımda o evde HiperNet gözüküyor ancak fiber kabloyu nasıl çekip modeme bağlayacağım hakkında bir fikrim yok.

İnterneti o adrese taşımama gerek yok mu? Var mı? Adresi oraya taşıyıp, fiber kabloyu eve çekip modeme taksam yeterli olur mu?

Tam olarak anlayamıyorum kusura bakmayın. Evet, altyapı kontrolü yaptığımda o evde HiperNet gözüküyor ancak fiber kabloyu nasıl çekip modeme bağlayacağım hakkında bir fikrim yok.

İnterneti o adrese taşımama gerek yok mu? Var mı? Adresi oraya taşıyıp, fiber kabloyu eve çekip modeme taksam yeterli olur mu?

Hocam birleştirici ve fiber kablo alıp kendi evinizdeki modeme takacaksınız. Sonra da hattınızı karşı eve taşıyacaksınız. Uğraşamam diyorsanız oradaki modeme Ethernet kablosu taktıktan sonra kendi evinizdeki Router'a bağlayın.

Hocam birleştirici ve fiber kablo alıp kendi evinizdeki modeme takacaksınız. Sonra da hattınızı karşı eve taşıyacaksınız. Uğraşamam diyorsanız oradaki modeme Ethernet kablosu taktıktan sonra kendi evinizdeki Router'a bağlayın.
Komşumda modem duramaz maalesef. Ev internetinin adresini komşumun adresi yapıyorum. Komşudaki, panodaki fiber kabloyu direkt benim eve çekiyorum doğru mudur?

Yeni konular

Geri
Yukarı