Çözüldü İnternetim hızı diğer çalışanlara göre çok yavaş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aksiyonel

Decipat
Yer
Çekmeköy/İstanbul
Ofiste TurkNet ile bağlantı sağlıyoruz. Toplamda 4 kişiyiz. Hepimiz dizüstü laptop kullanıyoruz ve aynı Wi-Fi üzerinden giriş yapıyoruz. Fakat diğer çalışanların hepsi 80Mbps alırken benim 1Mbps altında. Web tabanlı program kullandığımız için işlerimin gerçekleşme süresi bir hayli uzuyor ve çalışamıyorum. Konu hakkında yönlendirebilecek arkadaşların desteğini rica ederim.

Dosya Ekleri

• dell laptop.png
    dell laptop.png
    38 KB · Görüntüleme: 63
  • lenovo laptop.jpeg
    lenovo laptop.jpeg
    43,3 KB · Görüntüleme: 62
Çözüm
Yüksek ihtimalle diğer çalışanlar 5 GHz üzerinden bağlanırken siz 2.4 üzerinden bağlanıyorsunuz. Wi-Fi kartınız çok eski. Onun yerine kablolu kullanarak ya da USB Wi-Fi alıcısı kullanarak çözüm üretebilirsiniz. Driver güncellemesiyle sorun çözülmeyecektir ki Wi-Fi alıcısının bozuk olma şansı da var.
Hocam işletim sisteminiz nedir?

Windows 7 yüklüydü. Dün temiz kurulum ile Windows 10 kurdum ve güncelleştirmelerini gerçekleştirdim. Fakat sorun devam ediyor.

Aygıt yöneticisinde ağ kısmında Wi-Fi kartına gelip sağ tuş özellikler yapın. Sürücü kısmının buraya resmini atın.

Hocam hepsini kontrol ettim yeni bir güncelleme yok.

1663921505551.png

Yeni konular

Geri
Yukarı