İnternetim hızlı pingim yüksek

MuratÇKR

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - Sporcu
TTNET adsl kullanıyordum 8mbps internet hızı yavaş geliyordu ama sadece oyun açıkken (LOL) pingde sıkıntı olmuyordu 75-80 civarı gidip geliyordu. TTNET fibere geçtim 23mbps hız alıyorum saniyede 2.5 mb indirme hızım var ama pingim sabit 102 oluyor oyunda ve gerçekten çok etkiliyor. Ben anlamadım bu işi neden yüksek oluyor ping ne yapmam gerek ?

Pc' de internete çalışan herşeyi oyuna girmeden önce kapat. Evde int başkası bağlanıyolarsa pingi baya etkiler örnek olarak CSGO pingim 35 telden başkası girdimi 85 hem başkası girince hem pc programlarını kapatmayına 150+ oluyor. Ping int hızıyla ilgili değildir.

DNS kullanma dediğin DNS ayarlarını degistirmeyse hayır yapmadım öyle birşey. Arka planda da hiçbirşey açmiyorum lol oynarken hem öyle birşey de denedim youtubedan playlist açtım twitch den yayın açtım hala 102 ping alıyordum.

acaba kulandıgınız internet kablosu yada telefondan (yada duvardan) modeme giden kabloda problem olmasın olmadı müşteri hizmetlerini arayıp hız yenilemesi talep edin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı