İnternetim hızlı ama pingim fazla ne yapmalıyım?

5spottedfire5

Centipat
Daha fazla  
Merhaba bundan yaklaşık 1 hafta önce Türk Telekom VDSL kullanıcısıydım 16'lık olan paketini kullanıyordum 13 indirme 3 yükleme falan vardı bundan sıkıldım ve fiber altyapısı olan Superonline'ye geçtim 94 indirme 24 yükleme var fakat o 16'lık kullandığım zaman oyunlarda genelde sabit olurdu pingim 16 17 çok nadir pingim fırlardı şimdi fiber kullanıyorum ama pingim olması gerekenden çok fazla o 16'lık kullandığım zaman 16-17 civarıyken şimdi 50 60 oluyor sizce neden kaynaklanıyor bu artış? Not: Arkada güncelleme falan yapmıyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum hangi fiber mevcut? GPON mu yoksa CAT-6 ile dairelere mi dağılıyor? Süperonline yurt dışı çıkışları berbatlaştı son 2 senedir. Ben de 500 MBPS paketine geçtim fakat eski kullandığım VDSL'in ping değerleri daha iyiydi. Modeminin modeli nedir?

Dostum hangi fiber mevcut? GPON mu yoksa CAT-6 ile dairelere mi dağılıyor? Superonline yurt dışı çıkışları berbatlaştı son 2 senedir? Ben de 500 Mbps paketine geçtim fakat eski kullandığım VDSL'in ping değerleri daha iyiydi. Modeminin modeli nedir?

Wi-Fi 6 L3 ont.

Hangi fiberin mevcut olduğunu bilmiyorum maalesef.

Dostum ping ve gecikme yani packet loss sorunlarını Superonline maalesef çözümleyemiyor. Eski internetimde VDSL'de oyunlarda daha sabit stabil ping alıyordum. Fakat yeni internetimde ekiplerin evime 2 defa gelmesi sonucu çözüm üretemiyorlar. Sana müşteri hizmetlerinin vereceği ezber cevap şu:

İnternet sitelerinde ping değerinin yüksek olması bağlandığınız sunucuyla ilgilidir. Sunucu size ne kadar uzaksa, bu süre de o kadar artar. İnternet sitelerinde 300ms’ye kadar çıkan değeler kabul edilebilir seviyededir. Örneğin Türkiye'deki sunuculara 40ms ile bağlanırken, Almanya'daki bir sunucuya bağlanmak istediğinizde mesafe arttığı için bu süre 100ms gibi seviyelere çıkabilir.

Amerika veya Uzak Doğu sunucularında 300-500ms gibi değerler görülebilir. Bilgilerinizi inceleyebilmemiz için bilgisayarınıza kablolu bağlantı yapmanız gerekiyor. Bilgisayardan Başlat > Çalıştır > CMD > ping www.turkcell.com.tr adresine ping atılması ve Tracert ile Nslookup değerlerinin de kontrol edilerek ekran görüntülerini Turkcell uygulamamız içerisinde "Yardım - Yeni talep İlet" adımlarını seçerek iletebilir, taleplerinizin durumunu "Taleplerim" bölümünden kontrol edebilirsiniz. http://turkcell.li/indir Saygılarımızla, Turkcell Superonline

Geri
Yukarı