İnternetim stabil değil

ExodiusS

Kilopat
Daha fazla  
1 haftadır internetim stabil değil müşteri desteklerini arasam bile sorun olmadıgı söylüyorlar. Ekip göndereceklerini söyleyip ertesi gün sorununuz çözülmüştür diye mesaj geliyor şaka gibi çıldırmak üzereyim. İnternet servis sağlayıcısını değiştirsem kimse hizmet veremiyor. Daha önce TürkNet geçmeyi denedim 1 ay internetsiz kaldım kulanamadım bile. Sanırım ülke degiştirmekten başka çare yok paketim: 50/6.

Screenshot_7.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ülkemizin bazı bölgelerinde internet trafiği arttı ondan dolayı stabil olmayabilir ama hep böyle ise iç tesisat ve modemi kontrol etmelisiniz.

Upload 4 Mbit'e sabitlemişler. Hat 6 Mbit kaldırabilir. Arayıp onu söyleyin. Hat zayıflaması biraz var, SNR değeriniz ise biraz düşük. Hattınız 56 Mbit teoride kaldırıyor fakat gerçekte 35 Mbit en verimli olacak değer olarak görünüyor. Bence 50 değil onu da 35 yapmalarını isteyin. Stabilite için bu gerekli.

Benim hattım da teoride 68 Mbit kaldırıyor fakat 50 yaparsam sizin gibi stabilite sorunları yaşayabilirim. O sebeple 35 kullanıyorum.

Benim de 1 haftadır internet bağlantı hızım düşük
arıyorum bağlantı hızınız düşük diyor sonra düzeltildi diye mesaj geliyor düzelen bir şey yok
12-13 mbps aldığım hız 6 ya düşmüştü 8 e çıktı
en son sorunun bende olduğunu söylediler

Ülkemizin bazı bölgelerinde internet trafiği arttı ondan dolayı stabil olmayabilir ama hep böyle ise iç tesisat ve modemi kontrol etmelisiniz.
Hat kabloları yenilendi daha 3 ay önce ve modem ise yeni 'TP link archer vr1200' sorunsuz şekilde kulanıyorum interneti ama herhangi bir sorun oldugunda aylarca çözülemiyor. Yıllardır türk telekom müşterisiyim ve gelen kişiler ise modem reset at eheh gibisinden bakıp gidiyorlar ne yapıcagımı bende bilmiyorum açıkcası.

Hat kabloları yenilendi daha 3 ay önce ve modem ise yeni 'TP link archer vr1200' sorunsuz şekilde kulanıyorum interneti ama herhangi bir sorun oldugunda aylarca çözülemiyor. Yıllardır türk telekom müşterisiyim ve gelen kişiler ise modem reset at eheh gibisinden bakıp gidiyorlar ne yapıcagımı bende bilmiyorum açıkcası.
Stabil olma konusunda kastettiğiniz nedir? Az hızmı alıyorsunuz yoksa hız dalgalı anlamında mı?

Stabil olma konusunda kastettiğiniz nedir? Az hızmı alıyorsunuz yoksa hız dalgalı anlamında mı?
Evet max Dowland 37 çıkıyor ve şuanda sitelere yavaş girmeye ve canlı yayınları ise donarak izliyorum.
Upload 4 Mbit'e sabitlemişler. Hat 6 Mbit kaldırabilir. Arayıp onu söyleyin. Hat zayıflaması biraz var, SNR değeriniz ise biraz düşük. Hattınız 56 Mbit teoride kaldırıyor fakat gerçekte 35 Mbit en verimli olacak değer olarak görünüyor. Bence 50 değil onu da 35 yapmalarını isteyin. Stabilite için bu gerekli.

Benim hattım da teoride 68 Mbit kaldırıyor fakat 50 yaparsam sizin gibi stabilite sorunları yaşayabilirim. O sebeple 35 kullanıyorum.
Hattım çok degişkenlik gösterebiliyor altyapı olmamasına rağmen max 68-75 alabilecegimi söylediler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı