İnternetimde Ping Sorunu

OzgurX

Decapat
Arkadaşlar bundan yaklaşık 10 gün önce internetimde ping ve jitter sorunu yaşamaya başladım. Evimin iç tesisatından tutun da LAN kablosuna, ethernet giriş kablosuna kadar her şeyi değiştirdim. Modem değiştirilmedi ama modemde sorun yok. Tespitlerim şu şekilde:
PC ne zaman açsam ping 10 dakika sonra fırlıyor, haliyle download hızım da düşüyor. Ancak PC'yi kapatıp hemen ardından Wİ-Fİ üzerinden test yaptığımda ne ping sorunu oluyor ne de hız düşüklüğü. Aynı şekilde telefon üzerinden Wİ-Fİ ile de biraz internetten video izliyorum ama hız sabit kalıyor. Türk Telekom'dan ekip geldiğinde de sorun bulamadı. Problem PC'de mi ? Anakartta mı ? Yoksa virüs mü var ? Sorularınızı da bekliyorum cevaplayabilirim. 35 MBit internet kullanıyorum.

Öncelikle bazı uygulamalar bilgisayar açılınca başlar bunu kontrol etmen gerek. Ekranda windows simgesinin yanındaki büyüteçe gel ve görev yöneticisi yaz başlangıça gel etkin yazanlar bilgisayar açılınca çalışmaya başlar. Buradan pek kullanmadığın dosyaları kapat sistem ile olanlar hariç realtek filan kapatma ses gider.Ancak kullanırken dosyaları tekrardan oradan açman gerek. Birde böyle denemeni tavsiye ederim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı