İnternetimde VPN açık olabilir mi?

ege erkkoç

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 1 yıldır TurkNet kullanısıyım ve bana vadettıklerı ınternet hızı 100Mbps. Benim aldıgım internet hızı ise 5-10-15 arası değişiyor bazı zamanlar 2-3'lere kadar düşebiliyor. TurkNet'le iletişime geçötigimde binamın kablolarının eski oldugunu ve değişmesi gerektiğini söylüyolarlar fakat elektrıkcı ve bınamızın tesısatcısı ıle konustugumda bır sorun olmayıp ıyı durumda olduklarını soyluyorlar. Benım dusuncem ıse ınternetımde neden kaynaklandıgını bılmedıgım bır VPN olması. Bunu çeşitli Torrent'ten oyun ındırırken yasaklı bır sıteye reklam aracılıgıyla benı gondermesı uzerıne fark ettım Türkiye2de yasak olan sıtelere gırebılıyorum. Bu sebebp ıle cok fazla oyunlarda pıng sorunu cekıyorum. Bılen bırısı varsa yardımcı olursa cok sevınırım.

Merhaba, yaklaşık 1 yıldır TurkNet kullanısıyım ve bana vadettıklerı ınternet hızı 100Mbps. Benim aldıgım internet hızı ise 5-10-15 arası değişiyor bazı zamanlar 2-3'lere kadar düşebiliyor. TurkNet'le iletişime geçötigimde binamın kablolarının eski oldugunu ve değişmesi gerektiğini söylüyolarlar fakat elektrıkcı ve bınamızın tesısatcısı ıle konustugumda bır sorun olmayıp ıyı durumda olduklarını soyluyorlar. Benım dusuncem ıse ınternetımde neden kaynaklandıgını bılmedıgım bır VPN olması. Bunu çeşitli Torrent'ten oyun ındırırken yasaklı bır sıteye reklam aracılıgıyla benı gondermesı uzerıne fark ettım Türkiye2'de yasak olan sıtelere gırebılıyorum. Bu sebebp ıle cok fazla oyunlarda pıng sorunu cekıyorum. Bılen bırısı varsa yardımcı olursa cok sevınırım.

VPN varsa PC kapanınca otomatik kapanır internetinde VPN olması ne demek pek anlayamadım internete komşun falan bağlanmış olabilir modemi resetle.

Başka cihazla aynı sitelere girmeyi dene. Oluyorsa VPN olabilir ancak sanmıyorum tesisatı bilen birine kontrol ettirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı