İnternetin şifresini değiştirmek

LitmiL

Decapat
Daha fazla  
Birisi internete sürekli girip duruyor. Hem olursa banlamak için hem de şifre değiştirmek için uğraşıyorum. 192.168.1.1i açıyorum fakat giriş yapamıyorum. Kullanıcı adı olarak ADSL olanı kullanıyorum. Yaklaşık bir yıl önce babam değişmişti şifreyi. Bana ADSL şifresi ve kullanıcı adı attığı için onlardan başka bir şey yok elimde. Modem Huawei marka. Vodafone'dan gelenlerin taktığı normal modem.

Birisi internete sürekli girip duruyor. Hem olursa banlamak için hem de şifre değiştirmek için uğraşıyorum. 192.168.1.1i açıyorum fakat giriş yapamıyorum. Kullanıcı adı olarak ADSL olanı kullanıyorum. Yaklaşık bir yıl önce babam değişmişti şifreyi. Bana ADSL şifresi ve kullanıcı adı attığı için onlardan başka bir şey yok elimde. Modem Huawei marka. Vodafone'dan gelenlerin taktığı normal modem.
Modemi sıfırlayın. Sonra giriş yapmaya çalışın.

Modemin arkasinda resetlemeniz icin kucuk bir delik olacak ince bir seyi sokup 10 saniye tusa bastirin modem resetlencek. 192.168.1.1'e de admin admin olarak girebilirsiniz kullanici adi sifre o olmazsa servis saglayicinizla iletisime gecip bilgi alabilirsiniz.
Resetleyip.
Kullanici adi vodafone sifre vodafone olarak deneyin.
Ya da
Kullanici adi admin sifre vodafone.

Arayüz şifresi değiştiyse modemi resetliyeceksiniz sonra Vodafone müşteri hizmetlerindenden tekrar abone hesabını isteyip modem kurulumu yapacaksınız. Sonra Wi-Fi şifresini istediğiniz gibi değiştirirsiniz. Arayüz şifresi değişmediyse kullanıcı adı ve şifreye Vodafone yazmayı deneyin olmazsa sadece kullanıcı adına yazın yine olmazsa kullanıcı adına admin şifreye Vodafone yazın yine olmazsa yukarıda yazdıklarımı yapın.

Modemi resetledim fakat halen daha giremiyorum. Admin, Vodafone denedim.
Pardon Opera GX kullandığımdan girememişim Google denedim oldu Vodafone, Vodafone.
Bir de bağlananları buradan nasıl görebilirim çünkü engel şansım varsa engellemek isterim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı