İnternetsiz WhatsApp kullanmak mümkün mü?

yusufylmz_26

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo İdeapad Gaming 3 GTX 1650 Ti Ryzen 5 4600h 16 GB Ram
Başlık çoğunuza saçma gelecek. Bir tane YKS paragraf kitabında şöyle bir metin gördüm. Pek gerçek olacağını düşünmesem de gönderiyorum.

Screenshot_20240328_201257_Gallery.jpg

Kullanılabiliyor ama şöyle bir olay okudum:
"Bu işlemi yaptıktan sonra telefon 4G bağlantısında kalmaya devam ediyor, ancak GSM şirketi internet harcamanızı size yansıtmıyor. Normal ayarlara döndüğünüzde ise bu süreçteki internet kullanımınız tek seferde size yansıtılıyor."

İnternet şart bence SMS değil bu.

Bence mümkün çünkü örneğin GSM olarak Turkcell seçmek yerine direk WhatsApp'a bağlanıyorsunuz.

Evet mümkün. 4-5 sene önce bunu denemiştim ve çalışmıştı. Ancak şöyle bir sıkıntı var: Normal internete bağlandığınızda bağlanılan internetten, kullandığınız kadarı kesilir.

Kullanılabiliyor ama şöyle bir olay okudum:
"Bu işlemi yaptıktan sonra telefon 4G bağlantısında kalmaya devam ediyor, ancak GSM şirketi internet harcamanızı size yansıtmıyor. Normal ayarlara döndüğünüzde ise bu süreçteki internet kullanımınız tek seferde size yansıtılıyor."

Bence mümkün çünkü örneğin GSM olarak Turkcell seçmek yerine direk WhatsApp'a bağlanıyorsunuz.
Pekte gerçek gelmedi. Ya hiç normale dönmezsek?

Yok oyle bir sey.

Telefondaki whatsApp client'i sunucularina baglanamadigi zaman yazilan mesaji cihazda sakliyor, baglanti saglaninca gonderiyor. Bu zaman zarfinda da size gonderilen mesajlari da alamiyorsunuz.

Pekte gerçek gelmedi. Ya hiç normale dönmezsek?

Bağlantı noktalarından tekrar turkcell/turk Telekom seçerek dönebiliyorsunuz çok zor değil.

Yok oyle bir şey.

Telefondaki WhatsApp Client'i sunucularina baglanamadigi zaman yazilan mesaji cihazda sakliyor, baglanti saglaninca gonderiyor. Bu zaman zarfinda da size gonderilen mesajlari da alamiyorsunuz.

Mantığını anladım kullanmanıza izin veriyor internetsiz fakat tekrar bağlandığınızda bir anda çekiyor.

Bağlantı noktalarından tekrar turkcell/turk Telekom seçerek dönebiliyorsunuz çok zor değil.

Mantığını anladım kullanmanıza izin veriyor internetsiz fakat tekrar bağlandığınızda bir anda çekiyor.
Onu demiyorum. Ya biz, hiç dönmezsek?

Geri
Yukarı