İnternette anlık kopma ve hız düşmesi neden olur?

55superx

Megapat
Makaleler
2
TT fiber altyapısından aldığım internet arada kopuyor. Genellikle de aniden hız düşmelerine uğruyor. Altyapım en fazla 100Mbps destekliyor ve 100Mbps pakette 90Mbps alabiliyorum. Dediğim düşmelerde internet 20-30MBPS civarına düşüyor ve bu kısa da sürmüyor 10 dakika kadar düzelmiyor. Bazen de 1-2 dakikalığına kopuyor ya da 1Mbps altına düşüyor.

Adamların VDSL altyapısı ile zaten sorun yaşadım. Bu fiber bu iyi dediler yine sorun var 😂

Sizce sorun nerededir? Sorunu bir şekilde çözmem gerek, şu an için Kablonet veya Superonline kullanmak istemiyorum.

Tek çözüm taşınmak. Altyapısı olan bir binaya değil ha, interneti iyi olan bir ülkeye taşınmak. Ülkemizin ciddi anlamda büyük bir altyapı sorunu var. Kısa vadede de çözülecek gibi durmuyor. Şu videoyu izlerseniz anlarsınız ne demek istediğimi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tek çözüm taşınmak. Altyapısı olan bir binaya değil ha, interneti iyi olan bir ülkeye taşınmak. Ülkemizin ciddi anlamda büyük bir altyapı sorunu var. Kısa vadede de çözülecek gibi durmuyor. Şu videoyu izlerseniz anlarsınız ne demek istediğimi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoyu önceden izlemiştim. Bence bir çözümü vardır sonuçta burada gigabit internet falan istemiyorum stabil 100Mbps istiyorum 😀

Evde SOL ve Kablonet FTTH altyapıları da var ama ben TT iyidir diye TT tercih etmiştim. Mümkünse de sorunu çözmek istiyorum. En azından kopma olmasın o bile yeter aslında 😀

Videoyu önceden izlemiştim. Bence bir çözümü vardır sonuçta burada gigabit internet falan istemiyorum stabil 100Mbps istiyorum 😀

Evde SOL ve Kablonet FTTH altyapıları da var ama ben TT iyidir diye TT tercih etmiştim. Mümkünse de sorunu çözmek istiyorum. En azından kopma olmasın o bile yeter aslında 😀
Ülkede ki tüm internet sağlayıcıları Türk Telekom'a bağlı. En iyi interneti veren ise TürkNet çünkü masraftan kaçınmıyorlar.

Ülkede ki tüm internet sağlayıcıları Türk Telekom'a bağlı. En iyi interneti veren ise TürkNet çünkü masraftan kaçınmıyorlar.
Keşke eve Türknet Gigafiber gelse ama şimdilik uzak bir hayal gibi ☹️

Herkes Türk Telekom’a bağlı değil. En azından Superonline ve Türksat kendi altyapılarını çoğu merkezi yere çekiyor.

Keşke eve Türknet Gigafiber gelse ama şimdilik uzak bir hayal gibi ☹️

Herkes Türk Telekom’a bağlı değil. En azından Superonline ve Türksat kendi altyapılarını çoğu merkezi yere çekiyor.
Evet ama bunu yapabilmek için devlete ve Türk Telekom'a kira ödüyorlar. Yani; evet, bağlılar.

Yani sonuçta ne yapmamı tavsiye edersiniz? Sorun modemde ya da kabloda falan olabilir mi yoksa daha büyük bir sorun mu var?
Müşteri hizmetlerini arayın, internetiniz bir kaç haftalığına düzelir. Sonra tekrar kötüleşir fakat aramakta ısrarcı olursanız muhtemelen bir süre sonra hiç kötüleşmez :D. Sizde bir sorun olduğunu sanmıyorum ama yine de modemi kapat aç yapmayı deneyin bende genelde böyle bir sorun olduğunda öyle yapıyorum ve düzeliyor.

Geri
Yukarı