Internette anonim olmak

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Selamunaleykum arkadaşlar.

Biliyorum gercek anlamda gizli olmak imkansiz gibi.

Ama birazcik da olsa gizli kalmak için nasıl onlemler almaliyiz?

Onerileriniz için simdiden teşekkürler.

Her verinizi isteyen hizmetleri kullanmaya bilirsiniz, gizliliğinize önem veren (Firefox, Brave gibi) tarayıcılara yönelebilirsiniz, Windows yerine Linux kullanabilirsiniz ve mesaj yazdığınızda hesabınızı silseniz bile hesap adınız ve mesajınızın kaldığı (Bura da dahil bazı forumlar gibi) gerçek isminiz dışında tuhaf isimler kullanabilirsiniz. Aklıma gelenler bunlar.

Her verinizi isteyen hizmetleri kullanmaya bilirsiniz, gizliliğinize önem veren (Firefox, Brave gibi) tarayıcılara yönelebilirsiniz, Windows yerine Linux kullanabilirsiniz ve mesaj yazdığınızda hesabınızı silseniz bile hesap adınız ve mesajınızın kaldığı (Bura da dahil bazı forumlar gibi) gerçek isminiz dışında tuhaf isimler kullanabilirsiniz. Aklıma gelenler bunlar.
Linux’a gececegim. Kararliyim.

Bununla ilgili makale yazabilirim ama maalesef ki bir noktadan öteye gidemiyorsun. Gidebilecek olsak; bulunduğu yeri kimseyle paylaşmayan, yaşadığı alanı kurşun ve alüminyum folyo kaplayarak kendini her şeyden ve herkesten korumaya çalışan Gottfrid Warg yakalanmazdı dostum. İki yönlü olan hiç bir şey gizli değildir.

Dosya Ekleri

• download.jpg
    download.jpg
    13,4 KB · Görüntüleme: 128
Bununla ilgili makale yazabilirim ama maalesef ki bir noktadan öteye gidemiyorsun. Gidebilecek olsak; bulunduğu yeri kimseyle paylaşmayan, yaşadığı alanı kurşun ve alüminyum folyo kaplayarak kendini her şeyden ve herkesten korumaya çalışan Gottfrid Warg yakalanmazdı dostum. İki yönlü olan hiç bir şey gizli değildir.
Galiba tam gizlilik diye bir sey olmuyor.

Galiba tam gizlilik diye bir sey olmuyor.
Şöyle söyleyeyim; "im-kan-sız".
En kötü ihtimalle sağa sola bıraktığınız gizli nickler bile sosyal mühendislikle sizi bulmaya güdümlü birinin işini kolaylaştırabilir.
Örnek olarak imzanızda 313-22-22 gibi bir ibare var, bu işlerde biraz iyi olsam buradan başlardım. Anlatabiliyor muyum?

Yeni konular

Geri
Yukarı