İnternette oyun indirirken virüs bulaşır mı?

15 Yıllık yazılım uzmanı olmam ve bu sürenin 6 yılı yazılım eğitmenliği yapmam dışında sorun yok. Haklısın.
Boş yere harcamışsınız vaktinizi yazılım uzmanı olarak. Korsan oyunlara bir bütün olarak bakıyorsunuz hiç araştırmamışsınız. Oyunlara zararlı yazılım entegre eden korsan gruplar da var. Onun haricinde güvenilir birkaç kaynak var. İsim veriyorum, araştırmak yerine hala arkada verilerini çalıyorlar diyorsun.

Boş yere harcamışsınız vaktinizi yazılım uzmanı olarak. Korsan oyunlara bir bütün olarak bakıyorsunuz hiç araştırmamışsınız. Oyunlara zararlı yazılım entegre eden korsan gruplar da var. Onun haricinde güvenilir birkaç kaynak var. İsim veriyorum, araştırmak yerine hala arkada verilerini çalıyorlar diyorsun.
Tamam dostum sen doğrusun sen kralsın sen adamsın. Bu ülkede Celal Şengör'e cahil diyen Melih gibi adamlar varken ben kime neyi anlatıyorum.

Sana güvenerek soruyorum o zaman bastığım link bilgisayara virüs bulaştırır mı şuan 360 security ve eset antivirüs programlarında tarama yapıyorum sence yeterli mi

Tamam dostum sen doğrusun sen kralsın sen adamsın. Bu ülkede Celal Şengör'e cahil diyen Melih gibi adamlar varken ben kime neyi anlatıyorum.
Aynen dostum korsan oyun indirmeyin, hepsi arkada verilerinizi çalıyor. Tabii verileriniz 13 yaşında çocukların elinde olduğunda problem yok ama sakın ola korsan indirmeyin. Mining yapıyorlar uzaktan kameranızı izliyorlar! Bulaşmayın hiç :D

Sana güvenerek soruyorum o zaman bastığım link bilgisayara virüs bulaştırır mı şuan 360 security ve eset antivirüs programlarında tarama yapıyorum sence yeterli mi
Çeşitli virüsleri bulaştırabilir, reklam virüsleri gibi. Ek olarak girdiğiniz linkte cookie grabber varsa o tarayıcı üzerinden giriş yaptığınız sitelerdeki hesaplarınıza erişim sağlarlar. Tabii bunlar ihtimal. Bilmediğiniz kaynaktan oyun indirmeyi tercih etmeyin.

Xatab repackler güvenilirdir. Ufak bir araştırma ile nereden indirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    104,5 KB · Görüntüleme: 13

Yeni konular

Geri
Yukarı