İnternette sadece hafta sonu kopma oluyor

Strasseux

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar internetim çok saçma bir şekilde kopma yapıyor. Gelip kontrol ettiler herhangi bir sorun yok denildi. Tekrar sorun olursa modemden kaynaklı denildi ama şöyle bir şey var. 2 aydır bu sorunu yaşıyorum. Hafta içi sorun olmuyor. Cuma aksam oldu cumartesi pazara kadar sürekli kopma oluyor. Modemde bir sorun olsaydı her gün bu sorunu yaşardım diye düşünüyorum. Başka bir modemle deneme şansım olmadı.

Muhtemelen hafta sonu hat yoğunluğundan dolayı kopma yaşıyorsunuz. Yapabileceğiniz tek şey SNR Margin değerlerini düzeltmek için hafta sonlarında QoS sınırlamasını deneyebilirsiniz eğer direkt DSL bağlantısı gidiyorsa İSS ile iletişime geçip hızını düşürmeyi deneyin.

Muhtemelen hafta sonu hat yoğunluğundan dolayı kopma yaşıyorsunuz. Yapabileceğiniz tek şey SNR margin değerlerini düzeltmek için hafta sonlarında QoS sınırlamasını deneyebilirsiniz eğer direkt DSL bağlantısı gidiyorsa ISS ile iletişime geçip hızını düşürmeyi deneyin.

DSL ışığı gidiyor ISS nedir?

Zaten 35Mbps paket kullanıyorum bundan 2 ay öncesine kadar hiç sorun yoktu.
O zaman birinden modem bulup deneyin derim, olmuyorsa tek çözüm hızınızı 25-30 civarına düşürmek. Aynı şeyi bende eski adresimde daha önceden yaşıyordum 35 Mbps paketi 27'ye düşürmüşlerdi sorunum düzelmişti.

O zaman birinden modem bulup deneyin derim, olmuyorsa tek çözüm hızınızı 25-30 civarına düşürmek. Aynı şeyi bende eski adresimde daha önceden yaşıyordum 35 Mbps paketi 27'ye düşürmüşlerdi sorunum düzelmişti.

Tamam teşekkürler bilgilerin için. İnternet bağlandığında 50Mbps'ye kadar destekliyor demişlerdi onunla ilgili bir şey mi?

Tamam teşekkürler bilgilerin için. İnternet bağlandığında 50Mbps'ye kadar destekliyor demişlerdi onunla ilgili bir şey mi?
O genelde pazarlama tekniğidir, ben hiçbir zaman şu kadar hıza kadar destekliyor deyip de tam o hızı alanı görmedim hep düşük hızlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı