İnternette satılan Windows 10 kodları neden bu kadar ucuz?

Para vermene gerek yok keyleri ücretsiz de bulabilirsin benim yaptığım gibi. Ama maalesef Technopat kuralları yüzünden yapılışını anlatamam.

Evet yine aynı konu. Gene yasal olmayan bir şeyi yasalmış gibi gösterenle gelmiş. Ben yine de söyleyeceğim yasal değil hepsi illegal yollarla ele geçirilmiş ürün anahtarlarıdır. Ve birçok kişi bunu yasallaştırmaya çalışıyor. Yahu Windows 10 Home bile 1.300 TL nasıl bunu 10 20 TL'ye satar birisi. Yukarıda bunu satan kişilerin masrafı olmadığı için ucuza satılıyor demiş. Nasıl masrafı olmaz? Diyelim'ki masrafı yok peki nereden geliyor bu lisans anahtarları? Biliyorum farklı görüşte olduğum için linç yiyeceğim. Hatta moderatör arkadaşlar ban bile atacak.

Evet yine aynı konu. Gene yasal olmayan bir şeyi yasalmış gibi gösterenle gelmiş. Ben yine de söyleyeceğim yasal değil hepsi illegal yollarla ele geçirilmiş ürün anahtarlarıdır. Ve birçok kişi bunu yasallaştırmaya çalışıyor. Yahu Windows 10 Home bile 1.300 TL nasıl bunu 10 20 TL'ye satar birisi. Yukarıda bunu satan kişilerin masrafı olmadığı için ucuza satılıyor demiş. Nasıl masrafı olmaz? Diyelim'ki masrafı yok peki nereden geliyor bu lisans anahtarları? Biliyorum farklı görüşte olduğum için linç yiyeceğim. Hatta moderatör arkadaşlar ban bile atacak.
Dostum ben bu keyleri Microsoft anakart şirketlerine veriyor diye biliyorum yanlışsam düzeltin.

Dostum ben bu Key'leri Microsoft anakart şirketlerine veriyor diye biliyorum yanlışsam düzeltin.

Evet anakartların üzerinde yazıyor. Ama ye yazık'ki özellikle laptop kullananlar için bu durum sıkıntı oluyor biraz. Çünkü anakartın üzerinde gömülü şekilde geliyor. Söküp bakamayabiliyorsun.

1000. konu falan herhalde.
O anahtarları nasıl sızdığı bir muamma. Ben toplu lisans alan şirketlerin artan lisansları sattığını düşünüyorum ancak bu sadece kendi tahminim.

Sıkıntı yaşama olasılığınız var mı, var. Sonuçta doğrudan Microsoft tarafından resmi olarak bir destek söz konusu görünmüyor. Yasal olduğunu da hiç sanmıyorum. Ancak denenmeye değer, en fazla 30-40 TL kaybedersiniz. Yasal riskleri de teoride var ancak pratikte bir şey olacağını hiç zannetmem.

Alıp kullanan, memnun olan çok. Düzgün yerlerden alırsanız sorun yaşama olasılığınız düşük.

Geri
Yukarı