Windows 10 Pro lisansı neden bu kadar ucuz?

the.tebriz

Kilopat
Yer
Azerbaijan
Daha fazla  
Durmaplay'deki Windows 10 Pro lisansı neden %95 indirimde anlamıyorum. Bir şey indirimde olur ama bu kadar da indirimde olması kafamda soru işaretlerini arttırıyor. Kullananlar söylesin lütfen. O sitedeki lisans nasıl? Almaya değer mi? 700 TL'den 35'e inmesi sizce de garip değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
OEM lisansların fiyatı bu şekilde. Güvenilir, alabilirsiniz.

Satış taktiği. Zaten fiyat o ama normal kutulu lisans 400 küsür lira olunca yapıştır %95 indirimi. İnsanlar görünce de "Oo! Çok ucuz, hemen alayım o zaman." diyor.

OEM keyler dijital olarak gönderilir. Sadece kurduğunuz bilgisayarın anakartında çalışır. Yani anakart değiştirdiğinizde tekrar bir key almanız gerekir. Aynı key ile bilgisayarınıza istediğiniz kadar format atabilirsiniz. Kutulu Windows lisanslarına yüzlerce lira vermenize gerek yok. Sosyalde bir çok insan OEM key kullanıyor, ben de 3 bilgisayarımda n11den satın aldığım oem keyleri kullanıyorum.

OEM keyler dijital olarak gönderilir. Sadece kurduğunuz bilgisayarın anakartında çalışır. Yani anakart değiştirdiğinizde tekrar bir key almanız gerekir. Aynı key ile bilgisayarınıza istediğiniz kadar format atabilirsiniz. Kutulu Windows lisanslarına yüzlerce lira vermenize gerek yok. Sosyalde bir çok insan OEM key kullanıyor, ben de 3 bilgisayarımda n11den satın aldığım oem keyleri kullanıyorum.
Yani bilgisayarima ayni Win10 Pro format atsam yine o key'i girebilirmiyim(donanım değişikliği olmazsa)?

Yani bilgisayarima ayni Win10 Pro format atsam yine o key'i girebilirmiyim(donanım değişikliği olmazsa)?

Anakart değişmediği sürece hiçbir sorun olmayacaktır. Hatta ürün anahtarını bir defa girdikten sonra bir daha girmenize gerek kalmıyor.

Kendime hata edip Vatan'dan 700 liraya Windows aldım. Geçtiğimiz günlerde ise kardeşime topladığım i5 8400 ve GTX 1060'lı sistemde ise Durmaplay'den satın aldığımız lisans anahtarını kullandık. Bir fark yok :D.

Kendime hata edip Vatan'dan 700 liraya Windows aldım. Geçtiğimiz günlerde ise kardeşime topladığım i5 8400 ve GTX 1060'lı sistemde ise Durmaplay'den satın aldığımız lisans anahtarını kullandık. Bir fark yok :D.
O fiyata ekran kartı alınıyor hocam ama neyse bir daha internetten alırsınız zaten.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı