İnternette takılmak için işletim sistemi önerisi

kruzenach25

Centipat
Elimde HP 550 laptop var laptopu sadece internette gezinmek dizi film video izlemek için kullanıyorum. Şu an laptopta Windows 7 var aklıma bilgisayarı hızlandırmak için Linux Ubuntu tarzı işletim sistemlerinden kurmak geldi. Hangi işletim sistemini kurmalıyım?

Sistem özellikleri.
4 GB RAM.
Core 2 Duo 1.80 GHz.

Elimde HP 550 laptop var laptopu sadece internette gezinmek dizi film video izlemek için kullanıyorum. Şu an laptopta Windows 7 var aklıma bilgisayarı hızlandırmak için Linux Ubuntu tarzı işletim sistemlerinden kurmak geldi. Hangi işletim sistemini kurmalıyım?

Sistem özellikleri.
4 GB RAM.
Core 2 Duo 1.80 GHz.
Debian yada mint iyidir.

İstersen w8.1 deneyebilirsin bana 7den daha hızlı gibi geldi eski bilgisayarımda 1 yıldan fazla kullanmıştım eğer beğenmezsen linux kullanabilirsin.

Linux Lite öneririm ya da peppermint

Veya sürücü sorunu olmazsa Windows 10 ghost kullanabilirsin.

Arkadaşın laptopa kurdum (Intel Celeron N3550 CPU, 2 GB RAM) canavar gibi çalışıyor.

Sistem özellikleri.
4 GB RAM.
Core 2 Duo 1.80 GHz.

Linux Mint Xfce, Linux Mint Mate, Linux Lite, Lubuntu. Bu dediğim dağıtımlardan hangisi hoşuna giderse indirebilirsin.

Ben Lubuntu tercih ederdim ama yeni birisi için kaynak bakımından Linux Mint Xfce'ya da Linux Lite daja iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı