Oyun için işletim sistemi önerisi

656682

Picopat
Ekran kartı: R7 240.
İşlemci: i3 4130.
Depolama: 240 GB SSD.

Bu sisteme Windows dışında çoğu oyunu destekleyen performanslı bir işletim sistemi önerir misiniz? (Valorant tlegacy) gibi oyunlar için Steam desteği olursa daha güzel olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı: R7 240.
İşlemci: i3 4130.
Depolama: 240 GB SSD.

Bu sisteme Windows dışında çoğu oyunu destekleyen performanslı bir işletim sistemi önerir misiniz? (Valorant tlegacy) gibi oyunlar için Steam desteği olursa daha güzel olabilir.

Özelleştirilmiş işletim sistemi kullanabilirsin önerim ReviOS 10 kullanmandır.

Valorant yalnızca Windows'ta oynanıyor. O yüzden modlu Windows kullanmalısın. Önerim FoxOS 1809 v4 olacaktır. Uzun bir süre boyunca bunu kullanmıştım. Diğer Windowslar bunun yanında ağır bile kalıyor. Boşta 600-700 MB RAM ve %1 CPU kullanımı var. Ayrıca Spotify ve Discord'u yüklemek yerine bu uygulamalara tarayıcıdan girmeni şiddetle öneririm. Tarayıcı olarak ta Brave ve Firefox'tan şaşma.

Eğer Valorant oynamasam da olur, diyorsan herhangi bir Linux dağıtımı kullanabilirsin. Öneri vermem gerekiyorsa Nobara (Oyuncular için özel hazırlanmış ama boşta 900 MB RAM yiyor), Linux Mint Debian Edition (Hızlı, kararlı ve başlangıç dostudur. Boşta 700 MB RAM yiyor. Eğer bu sana fazla geldiyse Linux Mint XFCE, boşta 500 MB RAM kullanıyor.) ve ArcoLinux (Aslında bunu önerme sebebim bu dağıtımın güncelliğiyle öne çıkan Arch Linux tabanlı olmasıydı. Böylece istediğin uygulamaları hızlı bir şekilde indirebilirsin. Ayrıca Arch Linux zor bir dağıtımdır. Öğrenmek için de ArcoLinux gayet iyi bir tercih olacaktır.) önerebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı