İnternetten alışverişte hesapta para yoksa ne olur?

Lawrence7

Centipat
İnternetten bir şey satın alabilmek icin babamın maaş kartını kullandım. N11'den alışveriş yaptim tutarı 28 lira. Kartinda para var diye biliyorum fakat eğer para yoksa ne olur? Ek hesap gibi birikebilir mi yoksa maaş günü gelince odenir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum eğer kartta o kadar para yoksa bir sonraki maaş gününde yatırılan paradan eksik para düşülür. Yani diyelim ki 20 TL vardı kartta, sen 28 TL'lik alışveriş yaptın. 8 TL eksik para bir sonraki maaş yatımında 2000 TL ise maaş 1992 TL olarak geliyor.

Maaş karti genelde VISA olur. Yani banka kartından farkı olmaz. Banka kartına da para yukledigin kadarıyla kullanabilirsin. Içinde para yoksa alışveriş yapmaz yani, kredi kartı değil o. Kredi kartında bile limiti aşınca dur diyorlar :)

Alısveris başarıyla onayladıysa içinde para vardir. Mobil bankacılık kullanın. Karta dair her şeyi görürsünüz.

T
Maaş karti genelde VISA olur. Yani banka kartından farkı olmaz. Banka kartına da para yukledigin kadarıyla kullanabilirsin. Içinde para yoksa alışveriş yapmaz yani, kredi kartı değil o. Kredi kartında bile limiti aşınca dur diyorlar :)

Alısveris başarıyla onayladıysa içinde para vardir. Mobil bankacılık kullanın. Karta dair her şeyi görürsünüz.
Aynen.

Artık esnek hesap tarzı şeyler ortaya çıktı bunlarla mümkün diye biliyorum, kredi kartı tarzı kullanım.

İptal ettim siparişi para yatirilicak geri 2 4 gün içinde

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı