İnternetten Bileşen Almak Güvenli mi?

Vatan kazık bir firma değildir. Senelerdir bu sektörün içinde olan ve benim de birçok parçamı yıllardır oradan aldığım bir firmadır. Sadece direkt döviz kuru üzerinden satış yaptığından fiyatlar pahalı oluyor, ancak KDV indirimi yaptığı zaman piyasanın en ucuz ürünlerini de Vatan satıyor.
Vatan döviz kuru üzerinden satış yapıyor da diğerleri keyfi bir şekilde mi fiyatlandırma yapıyor? Lütfen 5200 lira olan ürünü başka site 4800'e satabiliyorsa bu kazık atmaktır.
Daha önceki sistemi vatandan toplamıştım hiç sıkıntıyla karşılaşmadım. Daha önce aldığımız hiçbir üründe de sıkıntı çıkmadı sanırım bana denk gelmedi.

Emin olamadım ya kullanılmış ürün yollarlarsa veya arızalı ürün çıkarsa diye.
Dostum eğer site güvenilir ise itopya, Hepsiburada gibi sıkıntı yaşamazsın. Arızalı veya kullanılmış ürün yollarlar ise direk satıcı ile iletişime geçip ürünü geri yollayın değişim talep edin. İnternet üzerinden alınan ürünlerde 15 güne kadar neden belirtmeksizin iade hakkınız var diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Şimdiye kadar bir dünya alışveriş yaptım internetten ve sadece bir defa sorun yaşadım. Onda da hepsiburadadan HDD almıştım geldiğinde çalışmıyordu. Kargo sırasında hasar görmüştü büyük ihtimalle. 1 hafta geçmeden para iadesi almıştım.

Daha önceki sistemi vatandan toplamıştım hiç sıkıntıyla karşılaşmadım. Daha önce aldığımız hiçbir üründe de sıkıntı çıkmadı sanırım bana denk gelmedi.

Emin olamadım ya kullanılmış ürün yollarlarsa veya arızalı ürün çıkarsa diye.
Mağazadan da alsan o risk var hatta daha fazla, şikayetvar'a girip bir bak vatan hakkında ne kadar şikayet var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı