İnternetten görmeden alınan laptop iadesi alınır mı?

Hasan.can

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Huawei'den bir laptop aldım internet üzerinden, sitede laptop çok iyi bir şekilde duruyordu, anlatılıyordu, sağlamlığı falan bende bunlara istinaden bu laptop sipariş verdim. Harici bir uygulama veya korsan yazılım yüklemedim. Laptop beklentilerimi ve sitede yazan kaliteyi bana sunmadı kasası ve kullanılan parçalar çok kalitesiz ve ses yapar şekilde geldi bunun iadesi mümkün mü? Bilgi sahibi iseniz yardım bekliyorum PC alalı 4-5 gün oldu.

Mesafeli satışlarda 14 gün içerisinde ürüne zarar vermediğiniz taktirde koşulsuz şartsız iade edebilirsiniz. Hijyen sebebi ile kulaklık, iç çamaşırı vs. ürünlerde iade olmuyor. Aksi bir şey belirtilmediği sürece, evet iade edebilirsiniz.

Merhaba, Huawei'den bir laptop aldım internet üzerinden, sitede laptop çok iyi bir şekilde duruyordu, anlatılıyordu, sağlamlığı falan bende bunlara istinaden bu laptop sipariş verdim. Harici bir uygulama veya korsan yazılım yüklemedim. Laptop beklentilerimi ve sitede yazan kaliteyi bana sunmadı kasası ve kullanılan parçalar çok kalitesiz ve ses yapar şekilde geldi bunun iadesi mümkün mü? Bilgi sahibi iseniz yardım bekliyorum PC alalı 4-5 gün oldu.
Tabii ki yapılır. 14 gün içerisinde iade hakkınız mevcut. Sitesi üzerinden iade talebi oluşturup iadesini koşulsuz yapabilirsiniz.

Mesafeli satışlarda 14 gün içerisinde ürüne zarar vermediğiniz taktirde koşulsuz şartsız iade edebilirsiniz. Hijyen sebebi ile kulaklık, iç çamaşırı vs. ürünlerde iade olmuyor. Aksi bir şey belirtilmediği sürece, evet iade edebilirsiniz.
Bilgilendirme için teşekkürler öncelikle, servisi arayıp görüşme yaptım bana iade alınamaz dediler Pakedi açıldığı için ama tekrardan iade başvurusu yaptim
Tabii ki yapılır. 14 gün içerisinde iade hakkınız mevcut. Sitesi üzerinden iade talebi oluşturup iadesini koşulsuz yapabilirsiniz.
Teşekkür ederim hocam, ilk aradığımda açılan ürünü alamıyoruz teknik servis incelemesinden sonra iade oluyor denildi. Şimdi tekrardan iade talebi açtım. Yine aynı şeyi derseler hukuki yoldan halledeceğim.
@A.Aktan @muzan Arkadaşlar bilgilendirme için teşekkürler tekrardan. Sabah iade talebim üzerine tekrar arandım. Haklarımin bilincinde olmanın avantajı ile iadeyi onaylattim. Baştan açılmış ürünün iadesini alamayiz deyip servis incelemesi istendi. İkinciye talebimde iadesi onaylandi. Başka arkadaşların başından böyle bir olay geçerse bu konu bir fikir verir.

Son düzenleme:
@Hasan.can Çok iyi hocam normalde zaten hiç uğraştırmadan alıyorlar. Kulaklık vb. hijyenik olarak sıkıntı çıkaran ürünler hariç her ürünün 14 gün boyunca iade hakkı var. Tabii her firma bunu düzgün şekilde uygulamıyor. Sürecin istediğiniz gibi sonuçlanması beni mutlu etti.

Geri
Yukarı