İnternetten Güvenli Satım Yapmak

EmreGMR

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba i5 6600 ve GTX 1070 ekran kartına sahibim. İşlemcim zaman zaman, hatta genellikle ekran kartıma tam anlamıyla yetişemiyor, idare edebiliyorum fakat tam performans almak istiyorum, o yüzden bir süre sonra işlemcimi satmak istiyorum fakat daha önce hiç internetten satış yapmadım, nasıl güvenli bir şekilde satım yapabilirim? Adam bana güvenemezse, ne yapabilirim? Asla dolandırıcılık yapmam ama adam yapabileceğimi düşünür ve bunu anlıyorum çünkü ben de adamın yapabileceğini düşünürüm, yani nasıl güvenli bir şekilde parça satabilirim?

Sahibinden, Letgo gibi yerlerde ilan açarsın, ardından alacak kişiyi bulduktan sonra imkan varsa yüz yüze teslimat yapmak daha güvenilirdir. Zira Sahibinden sitesinin GeT sistemi bile %100 güvenilir değil. Aynı şekilde siz dolandırıcılık yapmasanız bile karşıdaki alıcı yapabilir. O yüzden tavsiyem yüz yüze buluşup teslim etmektir.

Öncelik yüz yüze alışveriş olsun ancak görüşmeye yalnız gitme, tedbir iyidir. Şehirdışı satım yapacaksan biraz sorun çıkabilir zira kargo şirketleri düzgün çalışmıyor ürün kargoda zarar görebilir. Yüz yüze yapacaksan paranı elden teslim alma sahte para riski olmasın, birlikte ATM'ye gidin hesabına parayı yatırsın.

Bende yüz yüze buluşup vermeyi isterim güven olsun diye ama oturduğum yere çok uzaksa, gitme imkanım olmazsa ne yapabilirim? Önerilerinizi bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı