İnternetten indirilen dosya kendi kendini yürütebilir mi?

Paladynee

Hectopat
Yer
C:\Users\Administrator
Daha fazla  
Meslek
Sakarya Üni. Öğrenci
Bildiğim kadarıyla internetten indirdiğim dosyalar ben onlara çift tıklamadığım sürece (onları yürütmediğim sürece) sürücümde sadece bir dosya olarak duruyor.
Ben internetten bir dosya indirdiğimde bu dosyanın kendi kendini yürütmesi olası mı? Ben hiçbir şey yapmadan kendi kendini yürütebilir mi indirdiğim bir program?

Benim bildiğim sadece inince programı kendi kendine çalıştırma özelliği var ama kendi kendine kurulum falan yapamaz.

Bildiğim kadarıyla internetten indirdiğim dosyalar ben onlara çift tıklamadığım sürece (onları yürütmediğim sürece) sürücümde sadece bir dosya olarak duruyor.
Ben internetten bir dosya indirdiğimde bu dosyanın kendi kendini yürütmesi olası mı? Ben hiçbir şey yapmadan kendi kendini yürütebilir mi indirdiğim bir program?

Eğer acele bir işiniz varsa TeamViewer gibi uygulamalarla uzaktan bağlanıp halledebilirsiniz.

Cevaplarınız için teşekkür ederim soruyu sorma amacım indirdiğim birkaç şüpheli program var bu programları indirip taratıyorum da herhangi bir risk çıkarma olasılığını sormuştum.

Cevaplarınız için teşekkür ederim soruyu sorma amacım indirdiğim birkaç şüpheli program var bu programları indirip taratıyorum da herhangi bir risk çıkarma olasılığını sormuştum.
Öyle bir dönemdeyiz ki taratmak yetersiz kalabilir, Anti-Virüs'lere ben tamamen güvenemiyorum. Bilgisayarınızı yedeklemek gibi basit tedbirlerle kendinizi sağlama almanızı tavsiye ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı