Internetten nasıl satış yapabilirim?

The Elite

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği
Gençler merhaba, sormak istediğim şu ki ben Gittigidiyor gibi sitelerde satış yapıyorum. Ve bu siteler belli bir komisyon alıyor. Ben internette başka bir yerde gördüğüm ve anlaştığım birisine güvenli olarak nasıl satış yapabilirim? Ben ona bir şey yollayacağım o IBAN ile ücreti yollayacak. Basit duruyor ancak iki taraf da haklı olarak önce davranmak istemiyor. Ben ürünü yolladıktan sonra (dijital ürün - kod olarak yolluyorum) hadi eyvallah deyip gitme şansı var. Ücreti ilk istesem benim de parayı aldıktan sonra aynı şekilde. Bunun usulü nedir? Nasıl yapılması iki taraf için de güvenli olur? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Komisyona razı gelip aracı site ile satış yapmanız yararınıza olur. Eğer vergi mükellefi değilseniz sadece IBAN'a para alıp satış yaparsanız bu işlem trafiği dikkat çekince başınızı ağrıtabilir.

Gençler merhaba, sormak istediğim şu ki ben Gittigidiyor gibi sitelerde satış yapıyorum. Ve bu siteler belli bir komisyon alıyor. Ben internette başka bir yerde gördüğüm ve anlaştığım birisine güvenli olarak nasıl satış yapabilirim? Ben ona bir şey yollayacağım o IBAN ile ücreti yollayacak. Basit duruyor ancak iki taraf da haklı olarak önce davranmak istemiyor. Ben ürünü yolladıktan sonra (dijital ürün - kod olarak yolluyorum) hadi eyvallah deyip gitme şansı var. Ücreti ilk istesem benim de parayı aldıktan sonra aynı şekilde. Bunun usulü nedir? Nasıl yapılması iki taraf için de güvenli olur? Teşekkürler.
Mantıklı olan önce onun ödeme yapmasıdır bana göre. Hangi sitede önce satıcı gönderim yapıyor ki? 😀

Dijital kod satıcıları bile yani cd key satıcıları bile parayı aldıktan sonra mailine felan key kodu yolluyor önce parayı almaya bakınız sora dijital neyse yollarsınız. Parayı vermiyorsa bay bay çekiniz.

Mantıklı olan önce onun ödeme yapmasıdır bana göre. Hangi sitede önce satıcı gönderim yapıyor ki? 😀
Peki siz alıcısınız karşınızda hiç güven vermeyen bilmediğiniz "kişisel" hesabı olan satıcı duruyor. Buna ödemeyi yapar mıydınız? En azından satış yapan magaza olsa vergi mükellefi olduğu için her şeyi ortada olur. Şikayet etmeye kalkarsanız muhattap bulabilirsiniz.

@Silinen üye Gittigidiyor ne kadar komisyon alıyor hocam?

Peki siz alıcısınız karşınızda hiç güven vermeyen bilmediğiniz "kişisel" hesabı olan satıcı duruyor. Buna ödemeyi yapar mıydınız? En azından satış yapan magaza olsa vergi mükellefi olduğu için her şeyi ortada olur. Şikayet etmeye kalkarsanız muhattap bulabilirsiniz.

Öyle bir işe girişmem bile. O tarz sitelerde alışveriş sayısına ve memnuniyet puanına bakıyorum. En az 500-600 alışveriş ve en az %97 memnuniyet oranı şartım var. Altındakilere bakmam.

Usta %15 civarı bir şey alıyor. Benim bana wholesale fiyatından satan tanıdığım var ondan alıp ucuza satıyorum ancak zaten oyunlar ucuz bir de %15 alınca bu sefer ben de pahalıya satmak zorunda kalıyorum. Örneğin Fallout 4 GOTY Edition steam keyini 60 tl'ye alıyorum. Mesela elimde olsa ben bunu 70 e bırakırım 10 tl kar bana yeter öğrenciyim zaten. Ama gittigidiyor'da 70 tlye koyunca elde ettiğim 59.50 tl oluyor 50 kuruş batmış oluyorum. 10 tl kar etmem için 82,35 tl'ye satmam lazım. O zaman da alıcı düşüyor.
Dijital kod satıcıları bile yani cd key satıcıları bile parayı aldıktan sonra mailine felan key kodu yolluyor önce parayı almaya bakınız sora dijital neyse yollarsınız. Parayı vermiyorsa bay bay çekiniz.
Ben de öyle düşünüyorum ama güven vermek sıkıntı biraz biliyorsunuz şu zamanlarda hele Türkiye'de kimse kolay kolay güvenmiyor. Bazen vallahi atacağım keyi falan demek zorunda kalıyorum yalvarır gibi 😀

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı