İnternetten para kazanılır mı?

M.Arda Solmaz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İyi forumlar öncelikle, günde 8-10 saat bilgisayar başındayım oyun, edit, Photoshop, derken akşam ediyorum. Fakat artık oyunlardan sıkılmaya başladım, ders çalıştığım için işe girmiyorum. Haliyle bunca saat bilgisayar başındayken de boş durmak canımı sıktı, internetten para kazanabilir miyim? Böyle bir şey var mı? Vaktimi boşa harcamamış olurum. Anket doldurarak para kazanıldığını duydum. Öyle bir site var mı? Var ise ne kadar güvenli?

Web sitesi yap 75 liraya sat mantığını bir kenara atalım. Kendini tanıtman için bir mecra lazım öyle ben web site yapıyorum 75 liraya diye birini bulamazsın.

Alanını seç, kendini geliştir.

İnternetten para kazanılmaz aslında. Sahip olduğunuz bilgi / beceriyi kullanarak internet üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Tek başına internet bağlantısına sahip olmak para kazanabilmek için yeterli değil diyebilirim.

1. daha önce arkadaşların da bahsettiği gibi Photoshop bilginiz yeterli düzeydeyse, freelance olarak iş alarak gelir elde edebilirsiniz.

2. oyun oynuyorsanız oynadığınız oyunlardaki para birimini gelire çevirebilirsiniz. (WoW gibi)

3. İngilizce seviyeniz iyi düzeydeyse, R10 gibi sitelerden ya da freelance iş bulabileceğiniz platformlardan çeviri işi alarak gelir elde edebilirsiniz.

4. e-ticaret işine girerek internet üzerinden yine gelir elde etmek mümkün. Instagram butikleri vb. buna güzel bir örnek.

Maddeler sahip olduğunuz bilgi / beceriye göre uzar gider :)

Aslında bilgisayar donanımlarından iyi anlarım. Elimdeki PC'yi satıp al-topla-sat işine girmeyi düşünüyorum fakat dolar malum bugün bu fiyata sattığım bilgisayarımı ileride o fiyata alamam, çalıştığımdan kazandığım kar ise bilgisayardan ettiğim zarara gider diye korkuyorum.

Aslında bilgisayar donanımlarından iyi anlarım. Elimdeki PC'yi satıp al-topla-sat işine girmeyi düşünüyorum fakat dolar malum bugün bu fiyata sattığım bilgisayarımı ileride o fiyata alamam, çalıştığımdan kazandığım kar ise bilgisayardan ettiğim zarara gider diye korkuyorum.

Bir önceki mesajda bir arkadaşın bahsettiği gibi kendini geliştirebileceğin, hoşuna giden bir alanda geliştir ve o şekilde ilerle derim. Mesela bu yazılım olabilir, grafik tasarım olabilir, yabancı dil olabilir.. Bu tamamen sana kalmış. Pek öyle anket vb. ile vaktini boşa öldürme. Getirisi beklediğin kadar olmayacaktır.

Bir önceki mesajda bir arkadaşın bahsettiği gibi kendini geliştirebileceğin, hoşuna giden bir alanda geliştir ve o şekilde ilerle derim. Mesela bu yazılım olabilir, grafik tasarım olabilir, yabancı dil olabilir. Bu tamamen sana kalmış. Pek öyle anket vb. ile vaktini boşa öldürme. Getirisi beklediğin kadar olmayacaktır.

En iyisi Photoshop ve video render işinde kendimi geliştirmek, bir YouTube kanalımda var fakat o hemen gelir elde edebileceğim bir yer olmadığı için, sabır gerektiren bir iş. Upload hızımda yüksek olmadığı için 3 GB'lık bir videoyu 10 saate anca yüklüyor. Onu büyükşehire üniversiteye gidince iyi bir internet altyapısıyla daha verimli hale getirebilirim. Zaten bu sene üni sınavına giriyorum.
İnternetten para kazanılmaz aslında. Sahip olduğunuz bilgi / beceriyi kullanarak internet üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Tek başına internet bağlantısına sahip olmak para kazanabilmek için yeterli değil diyebilirim.

1. daha önce arkadaşların da bahsettiği gibi Photoshop bilginiz yeterli düzeydeyse, freelance olarak iş alarak gelir elde edebilirsiniz.

2. oyun oynuyorsanız oynadığınız oyunlardaki para birimini gelire çevirebilirsiniz. (WoW gibi)

3. İngilizce seviyeniz iyi düzeydeyse, R10 gibi sitelerden ya da freelance iş bulabileceğiniz platformlardan çeviri işi alarak gelir elde edebilirsiniz.

4. e-ticaret işine girerek internet üzerinden yine gelir elde etmek mümkün. Instagram butikleri vb. buna güzel bir örnek.

Maddeler sahip olduğunuz bilgi / beceriye göre uzar gider :)

Peki sizce CS:GO hesap kasma işi nasıl olur? Mesela sıfır bir hesabı MG rütbesine çıkarıp 50-100 TL gibi bir fiyata satma imkanım var mı?

En iyisi Photoshop ve video render işinde kendimi geliştirmek, bir YouTube kanalımda var fakat o hemen gelir elde edebileceğim bir yer olmadığı için, sabır gerektiren bir iş. Upload hızımda yüksek olmadığı için 3 GB'lık bir videoyu 10 saate anca yüklüyor. Onu büyükşehire üniversiteye gidince iyi bir internet altyapısıyla daha verimli hale getirebilirim. Zaten bu sene üni sınavına giriyorum.

Üniversite sınavına güzel hazırlan, şimdiden yabancı dil öğrenmeye başla. İnternet üzerinden para kazanmak için çok fazla vakit kaybetme.

Kolay para pek hayır getirmez ki kolay para kazanabileceğin bir devirde değiliz maalesef.

Şu an geleceğine yatırım yapman en mantıklısı. Yabancı dil olmazsa olmaz, şimdiden başla ki rakiplerinden bir adım önde ol üniversiteye gittiğin zaman. İş hayatında bol bol karşına çıkacak yabancı dil konusu.

Gittiğin üniversiteye, bölüme dikkat et. Memlekette adımbaşı üniversite var ancak eğitim kalitesi yerlerde maalesef. O yüzden akademik anlamda zengin, CV'nde güzel gözükecek ve seni iş hayatında bir adım öne çıkaracak üniversitelerden yana seçimini yap.

İnternetten para kazanma işine şu an kafa yormak çok doğru değil diye düşünüyorum. Gerisi tabii sana kalmış, kişisel tercihin :)

Photoshop yetenekleriniz iyi düzeyde ise freelancer olarak çalışabilceğiniz bazı siteler var. Fiyata göre istek üzerine istenilen şeyi yapıyorsunuz kısaca.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu seri bana yardımcı olur mu? Görsel yeteneğim çok iyidir, fakat CS6 arayüzünü ve kullanışını bilmediğim için pek bir şey çıkartamıyorum. Bu ders eğer işe yarıyorsa kendi görsel yeteneğimle çok güzel şeyler çıkartabilirim.

Malesef bu konu hakkında bir bilgi veremeyeceğim. Sizi amatörlük seviyesine getirir gibime geliyor fakat eğer imkanlarınız varsa diğerlerinin dediklerine daha çok yönelmen senin yararına olucaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu seri bana yardımcı olur mu? Görsel yeteneğim çok iyidir, fakat CS6 arayüzünü ve kullanışını bilmediğim için pek bir şey çıkartamıyorum. Bu ders eğer işe yarıyorsa kendi görsel yeteneğimle çok güzel şeyler çıkartabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı